AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ସିଡନୀ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳିବାକୁ କାହିଁକି ଡରୁଛନ୍ତି ବିରାଟ ? ଏହା ହେଉଛି କାରଣ…

28/11/2020 at 11:58 AM

ସିଡନୀ,୨୮/୧୧:  ସିଡନୀରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ୬୬ ରନରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଫୋକସରେ ଥିଲେ ଚଳିତ ସମୟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି । କିନ୍ତୁ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଥିଲେ ।ମାତ୍ର ୨୧ ରନ୍ ଖେଳି ସେ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ । ଏହି ଇନିଂସରେ ସେ ଗୋଟିଏ ଜୀବନଦାନ ପାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇପାରି ନଥିଲେ । ଲାଗୁଥିଲା ବିରାଟ ସିଜନୀ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡକୁ ଡରୁଛନ୍ତି । ଏହି ମଇଦାନରେ ସେ ଲଗାତର ଭାବେ ଫ୍ଲପ୍ ହେଉଛନ୍ତି ।

ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟରେ ବିରାଟଙ୍କୁ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରାଯାଏ । ସିଡନୀ ହେଉଛି ସଚିନଙ୍କ ପସନ୍ଦଯୋଗ୍ୟ ଷ୍ଟାଡିୟମ । ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ସର୍ବାଧିକ ୪ଟି ଶତକ ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଲଗାଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବିରାଟ ଏଠାରେ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରିଥାନ୍ତି । ଟେଷ୍ଟରେ ସେ ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଶତକ ଲଗାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦିନିକିଆରେ ମୋଟ୍ ୬ଟି ଇନିଂସ ଖେଳି ସେ ୫୭ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଆଭରେଜ ରହିଛି ୧୧.୪ । ସିଡନୀରେ ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ୨୧ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ମଧ୍ୟ ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ । ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବିରାଟଙ୍କଠୁ ଏକ ବଡ ପାଳି ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ।  

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବିରାଟଙ୍କ ଫେଭରେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ହେଉଛି ଆଡିଲେଡ୍ ।  ତାଙ୍କର ଆଭରେଜ ୭୬ । ଏଠାରେ ସେ ଟେଷ୍ଟ୍ ଓ ଦିନିକିଆରେ ଖେଳିଥିବା ୧୧ଟି ଇନିଂସରେ ୭୬୫ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି । ୫ଟି ଶତକ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୨ରେ ବିରାଟ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୧୧୬ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଗତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ୧୦୪ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ରନ୍ ମେସିନ୍ ।

ଏତତ୍ ବ୍ୟତୀତ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସେ ୫୦ ରନରୁ ଅଧିକ ଆଭରେଜରେ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଦୁଇଟି ଶତକ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ପର୍ଥରେ ମଧ୍ୟ ବିରାଟ ତିନୋଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts