PMଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଅନ୍ତି SPG ଯବାନ, ହାତରେ ରହିଥାଏ ସ୍ପେଶାଲ ସୁଟ୍‌କେଶ୍‌, ଜାଣନ୍ତୁ ତା'ର ସିକ୍ରେଟ୍‌ ?

Published By : Prameya-News7 Bureau | August 27, 2023 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭।୦୮: ଦୁଇ ଦେଶ ଗସ୍ତରୁ ଫେରିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସିଧାସଳଖ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଏକ ରୋଡ୍ ସୋ କରୁଥିବାବେଳେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ISRO କମାଣ୍ଡ ସେଣ୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଯାହାର ଭିଜୁଆଲ ଏବଂ ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରାଯାଉଛି। ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସହ ଜଡିତ ଜଣେ ଗାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ହାତରେ ଏକ ସୁଟକେସ ଧରିଛନ୍ତି। ଯାହା ପ୍ରାୟତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସମୟରେ ଜଣେ ଗାର୍ଡଙ୍କ ନିକଟରେ ଦେଖାଯାଏ।

ଯେତେବେଳେ ବି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଯାଆନ୍ତି, ଏହି ବ୍ରିଫକେସ୍ ପ୍ରାୟତ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ହାତରେ ଦେଖାଯାଏ। ତେବେ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏହି ବ୍ରିଫକେସ୍ କ’ଣ ଏବଂ ଏଥିରେ କ’ଣ ଥାଏ।  ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ କାହିଁକି ରୋଡ୍ ସୋ ଇତ୍ୟାଦି ସମୟରେ ଏହି ବ୍ରିଫକେସ୍ ହାତରେ ରଖନ୍ତି? ଲୋକମାନେ ଏହି ବ୍ରିଫକେସ୍ ବିଷୟରେ ଭିନ୍ନ ତଥ୍ୟ ଜାଣନ୍ତି । କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା କଳା ସୁଟକେସ୍ କିମ୍ବା ବ୍ରଫକେସ୍ ନୁହେଁ। ଏହାକୁ ଉପରେ ରଖାଯାଇଥିବା ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ହେତୁ ଏହା ଏକ ବ୍ରିଫକେସ୍ ପରି ଦେଖାଯାଏ । ଏହା ଭିତରେ କିଛି ରଖାଯାଏ ନାହିଁ ।

Indian PM Bodyguards Briefcase what is in it all you need to know| PM के  साथ चलने वाले बॉडीगार्ड के ब्रीफकेस में क्या होता है? ज्यादातर लोग नहीं  जानते जवाब | Hindi

ଏହା ଏକ ସିଲ୍ଡ ହୋଇ ରହିଥାଏ । ଯାହାକୁ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ଫୋଲ୍ଡ କରି ରଖନ୍ତି। ଏହାକୁ ପ୍ରୋଟେକ୍ଟିଭ୍ ବୁଲେଟପ୍ରୁଫ୍ ସିଲ୍ଡ କୁହାଯାଏ। ଯାହା ବଡ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ । ଜରୁରୀକାଳୀନ ସମୟରେ ଯେକୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇପାରିବ । ଯେତେବେଳେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ କୌଣସି ବିପଦ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଏହାକୁ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ସାମ୍ନାରେ ଖୋଲି ଦିଅନ୍ତି। ଯାହା ସିଲ୍ଡ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ। ତାହା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ କାନ୍ଥ ପରି ଠିଆ ହୋଇଯାଏ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟତମ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସିଲ୍ଡ କୁ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ରଖନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଟନ୍ତି।

wp:embed {"url":"https://www.prameyanews7.com/2september-first-week-milk-price-will-increase/","type":"wp-embed","providerNameSlug":"prameya-news-7"}
https://www.prameyanews7.com/2september-first-week-milk-price-will-increase/
/wp:embed

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.