ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ମହିଳା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ହିନା ମୁନବର ଏତେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ କାହିଁକି ଅଛନ୍ତି, ଜାଣନ୍ତୁ…

30/10/2019 at 10:57 AM

ପାକିସ୍ତାନର ସ୍ବାତ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହିନା ମୁନବର ନାମକ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଫ୍ରଣ୍ଟିୟରରେ ଜିଲ୍ଲାଅଧିକାରୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି କରାଯାଇଛି। ହିନାଙ୍କ କହିବା  ଅନୁସାରେ ମହିଳା ହୋଇ ମଧ୍ୟ ସୀମାନ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରେ କାମ କରିବାରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହୁଏନାହିଁ। ଫିଲ୍ଡରେ ହଉ ବା ଅଫିସରେ ତାଙ୍କୁ ସବୁଠି କାମ କରିବାକୁ ଭଲ ଲାଗେ। ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରଦେଶ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫୈସଲାବାଦରେ ହିନା ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବାରୁ ବେଶ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି। କାରଣ ସେ ନିଜ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ କିଛି କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି।

ହିନା ନିଜ ଏମ୍‌ଫିଲ ପଢା ସାରିବା ପରେ ସିଏସଏସର ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ। ପରୀକ୍ଷା ପାସ କରିବା ପରେ ସେ ପୋଲିସ ସେବାକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ପୋଲିସ ସେବା (ପିପିଏସ) ରେ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଲା। ହିନା ବହୁତ ଖୁସି କାରଣ ସେ ତାଙ୍କ ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ଯିଏ ପିପିଏସରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ହିନା ଗଣ ମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜଣେ ମହିଳା ଭାବେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଭୂମିକାରେ କୌଣସି କଷ୍ଟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିନାହିଁ। ସେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜ ଖୁସି ଓ ଇଚ୍ଛା ସହ ଆସିଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ ଦ୍ବାୟିତ୍ବକୁ ଭଲ ଭାବେ ପୁରଣ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସ୍ବାତର ସ୍ଥିତିରେ ସେ ସୁଧାର ଆଣିବେ ବୋଲି ଆଶା କରୁଛନ୍ତି।

ହିନା ବିବାହିତା ଓ ଏକ ସନ୍ତାନର ମାଆ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଫସିରେ କୌଣସି ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ନାହାନ୍ତି ହେଲେ ଏବେ ମହିଳା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିଲାଣି। ଇଂରେଜ ରାଜ କରୁଥିବା ସମୟରେ ସେ କାମ କରୁଥିବା ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାମ ଥିଲା ସୀମା ରକ୍ଷା କରିବା। ହେଲେ ଏବେ ଏହି ଅଧିକାରୀମାନେ ସୀମା ରକ୍ଷା କରିବା ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷରେ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି।

 

   Related Posts