scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଧୋନୀଙ୍କ ପରେ କିଏ ସମ୍ଭାଳିବ CSK ? ବ୍ରାଭୋଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି ଉତ୍ତର

6/09/2020 at 4:49 PM

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୬|୦୯:    କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ କୁଲ୍ ଭାବେ ପରିଚିତ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରି ସାରିଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ କେବଳ ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏବେ ଧୋନୀ ଆଇପିଏଲ-୨୦୨୦ ପାଇଁ ୟୁଏଇରେ ଅଛନ୍ତି । ଧୋନୀ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସର ଅଧିନାୟକ ଭାର ତୁଲାଇ ଆସୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଧୋନୀଙ୍କ ପରେ ସିଏସକେର ମଙ୍ଗ କିଏ ସମ୍ଭାଳିବ ତାକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି । ମାହି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡିଥିଲେ । ସିଏସକେ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମାନ ପନ୍ଥା ଆପଣାଇବେ ଧୋନୀ । ଏପରି କହିଛନ୍ତି ଓ୍ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଡାଏନ୍ ବ୍ରାଭୋ ।

ଧୋନୀ ୧୦ଟି ସିଜିନରେ ସିଏସକେର ଅଧିନାୟକ ରହି ଆସିଛନ୍ତି । ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସିଏସକେ ତିନି ଥର ଆଇପିଏଲ ଟ୍ରଫି ହାସଲ କରିଛି । ଏହାସହ ଗତ ସିଜିନରେ ସିଏସକେ ରନର୍ସ ଅପ୍ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା । ତେବେ ବ୍ରାଭୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧୋନୀ ସିଏସକେର ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ ଅଧିନାୟକ ଭାର ରାଇନା ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିପାରନ୍ତି । ଏବେ କିନ୍ତୁ ନେତୃତ୍ୱକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ଏବିଷୟରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦଳରେ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ପ୍ରତିଭାବାନ୍ ଅଟନ୍ତି ।  ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସହ ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଶୃଙ୍ଖଳିତ । ଦଳ ଉପରେ କେବେ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଚାପ ନାହିଁ । ଏପରିକି ଧୋନୀ ମଧ୍ୟ କେବେ କୌଣସି କଥାରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାନ୍ତି ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସିଏସକେର ଫ୍ୟାନ୍ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ବୋଲି ବ୍ରାଭୋ କହିଛନ୍ତି ।

ସୁରେଶ ରାଇନା ନିଜ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ ନଖେଳି ଭାରତ ଚାଲି ଆସିଥିଲେ । ସେ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ସିଏସକେର ଉପ ଅଧିନାୟକ ରହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ରାଇନାଙ୍କ ବଦଳରେ ଆଉ କେହି ଉପ ଅଧିନାୟକ ହେବେ ।

   Related Posts