oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ଶାଶୂ ଘର ଛାଡିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଘର ଛାଡିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

କିଏ ହେବ ମୁଖ୍ୟମୁନ୍ତ୍ରୀ ? ବଦଳୁଛି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ

5/11/2019 at 5:04 PM

ମୁମ୍ବଇ ୦୫। ୧୧ – ଏବେ ବି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କେଉଁ ଦଳ ସରକାର ଗଢିବ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ପାରି ନାହିଁ । ଗତ ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ପରେ ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ ବଦଳିବାରେ ଲାଗିଛି । ଶିବସେନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ଅଡି ବସିଛି । ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ସର୍ବାଧିକ ଆସନ ଜିତିଛି । ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ବିଜେପି ସହ ମେଣ୍ଟ କରିଥିବା ଶିବସେନା ଏବେ ଅଳ୍ପ ଆସନ ଜିତି ମଧ୍ୟ ମହାରଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ଗଠନ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ଦଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି ।

ସୋମବାରରେ ବିପକ୍ଷରେ ବସିବ ବୋଲି ଶିବସେନା କହିବା ପରେ ଏବେ ପୁଣି ଶିବସେନା ସହ ସାମିଲ ହୋଇ ସରକାର ଗଠନ କରିପାରେ ବୋଲି ଆଭାସ ଦେଇଛି । ମାତ୍ର ଏଥିପାଇଁ ଏନ୍‌ସିପି କେତକ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛି ।

ଏନ୍‌ସିପିର ସମର୍ଥନରେ ଶିବସେନା ସରକାର କରିବ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛି । କଂଗ୍ରେସ ସରକାରରରେ ସାମିଲ ହେବ ନାହିଁ ମାତ୍ର ବାହାରୁ ସମର୍ଥନ ଦେବ । ଏନ୍‌ସିପିର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଆସନ୍ତା ୫ ବର୍ଷ ଶିବସେନାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରହିବେ ମାତ୍ର ୨ ଜଣ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରହିବେ ବୋଲି ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଶିବସେନା ବିଜେପି ସହ କରିଥିବା ମେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିବ । କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏହାର ଜଣେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ।

୧୯୯୫ରେ ବିଜେପି ଓ ଶିବସେନା ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ମେଣ୍ଟ କଥା ଏନ୍‌ସିପି ପକ୍ଷରୁ ଦେହରା ଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଶିବସେନାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଜେପିର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ । ସେହିପରେ ଏବେ ଶିବସେନାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଏନ୍‌ସିପିର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଥା ସେ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ।

ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ପରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ କଅଣ ହେବ ତାହା କୁହାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଏନ୍‌ସିପି ନେତା ଶରଦ ପାଓ୍ୱର କହିଛନ୍ତି । ସେ ଶିବସେନାକୁ ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ବିଜେପି ସହ ମିଶିକରି ସରକାର ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ଏନ୍‌ସିପିକୁ ବିରୋଧିଦଳରେ ବସିବାପାଇଁ ଲୋକ ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

   Related Posts