ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

WHOର ନୂଆ ସିଇଓ ହେଲେ ଅନିଲ ସୋନୀ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ବିଦ୍ୟା ଓ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ଦେବେ ଗୁରୁତ୍ୱ

8/12/2020 at 12:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୧୨: ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ଅନିଲ ସୋନୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି । ଅନିଲଙ୍କୁ ୨୦୨୩ ଯାଏଁ ୧ ବିଲିୟନ ଡଲାର ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ ଏହି ନୂଆ ନିଯୁକ୍ତି ସହ ବୈଶ୍ୱିକ ଫଣ୍ଡ୍ ସଂଗ୍ରହ ବାବଦରେ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛି । ସଂଗଠନ ୨୦୨୩ ସୁଦ୍ଧା ୧ ବିଲିୟନ ଡଲାରର ଚାନ୍ଦା ପ୍ରାପ୍ତ କରିବା ନେଇ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ।

ଅନିଲ ସୋନୀ ଜାନୁଆରୀ ୧ରୁ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କର ଫୋକସ୍ ରହିବ ଯେ, କିପରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନୂଆ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ଓ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଫାଇଦା ପାଇପାରିବେ ।

ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ ୨୦୨୦ରେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ ଫାଇଣ୍ଡେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ସେତେବେଳେ ଅନିଲ ଗ୍ଲୋବାଲ ହେଲଥ୍ କେୟାର କମ୍ପାନୀ ବ୍ୟୋଟ୍ରିସରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଗ୍ଲୋବାଲ ଇନଫେକ୍ସନ ଡିଜିଜର ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ କ୍ଲିଣ୍ଟନ୍ ହେଲଥ୍ ଆକ୍ସେସରେ କାମ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ସେ ୨୦୦୫ରୁ ୨୦୧୦ ଯାଏଁ କାମ କରୁଥିଲେ । ଏପରିକି ସେ ଏଚଆଇଭି ଚିକିତ୍ସାରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts