AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ:୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଚଢାଉ, ଦେଢ଼ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା: ନବଦାସ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋପାଳର ହେବ ନାର୍କୋ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର: ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଦୌଡିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ଅମିତ୍ ଶାହା, ବୁଥ ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କମୁଛି ଶୀତ, ବଢୁଛି ତାତି: ଟ୍ୱିନସିଟିରେ ପାରଦ ଉପରମୁହାଁ
  • ||

ଗଜପତି ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଘଟଣା ପାଇଁ ଦାୟୀ କିଏ ୧୩ ଜଣ ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳକୁ ନଆସି ପାହାଡ ଗୁମ୍ଫାରେ ରହିଲେ କେମିତି ?

13/10/2018 at 7:24 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୩|୧୦: ଗଜପତି ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଘଟଣା ପାଇଁ ଦାୟୀ କିଏ । କଣ ପାଇଁ ୧୩ ଲୋକ ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳକୁ ନଆସି ପାହାଡ ଗୁମ୍ଫାରେ ରହିଲେ । ଆଉ ଅକାଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରେ ପଡିଲେ । ବାତ୍ୟା ପୂର୍ବରୁ ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଠିଯିବାକୁ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଠିକ୍ ଭାବେ କଣ କାମ ଦେଲାନି କି ଆଉ କିଛି ଅସୁବିଧା ରହିଗଲା । ଗଜପତିର ସେହି ନିରିହ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁପରେ ଏବେ ଏଭଳି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରିଛି ।

ଜିରୋ କାଜୁଆଲିଟି କଥା କହି ଡିଣ୍ଡିମ ପିଟୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟାରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ୧୩ ଜୀବନ ଚାଲିଗଲା । ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଏମାନେ କାହିଁକି ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ ଯାଇ ପାରିଲେନି । ୩ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ବଡପାଟିରେ କହୁଥିଲା । ହେଲେ ଗଜପତିର ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ କାହିଁକି ସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇ ପାରିଲାନି । ବାସ୍ତବରେ ଏ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରଶାସନ ପହଁଚି ପାରିଲା ନାହିଁ ନା ଆଉକିଛି ଅସୁବିଧା ରହିଗଲା। ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ କହୁଛନ୍ତି ଏହି ଘଟଣା ବାତ୍ୟା ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ପରବର୍ତ୍ତି ବର୍ଷା ଓ ବନ୍ୟା ପାଇଁ ଘଟିଲା ।

ଏଭଳି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ ବି ସରକାରୀ ତତ୍ପରତା ଯେତିକି ହେବାକଥା ତାହା ହେଲାନି । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସପି, ଡାକ୍ତର ଓ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ସେଠାରେ ପହଁଚିଲା ବେଳକୁ ଦିନ ଗୋଟାଏ ଡେଇଁଯାଇଥିଲା । ଅବଶ୍ୟ ସେଠିକି କେବଳ ସଡକ ଯୋଗାଯୋଗ ବ୍ୟାହାତ ହୋଇଥିଲା ତାହା ନୁହେଁ ଟେଲି ଯୋଗାଯୋଗ ବି ନଥିଲା । ଏଥିରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଜିଯାଏଁ ଟେଲି ଯୋଗୋଯୋଗରୁ ଦୂରରେ ରହିଛି। ବିରୋଧୀ ସରକାରଙ୍କ ଜିରୋ କାଜୁଆଲଟିକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ଆକାଶ ମାର୍ଗରୁ ୩ ଜିଲ୍ଲାର ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ବୁଲି ଦେଖିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଫାଇଲିନ ଓ ହୁଡହୁଡରେ ସରକାର ବେଶ ପ୍ରଶଂସା ଗୋଟାଇଥିଲେ । ଏଥର ତିତିଲି ବାତ୍ୟାରେ ତାର ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିବାକୁ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ହାତଛଡା କରିନଥିଲେ । ଗଣ ମାଧ୍ୟମ ବି ବେଶ୍ ସହଯୋଗ କରିଥିଲା ଏଦିଗରେ । ତଥାପିବି ପ୍ରକୃତି କୋପରେ ୧୩ ଜଣ ଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲିଗଲା ।

   Related Posts