oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କିଏ ଏହି ମାହିରା ‘ଇରଫାନ୍’? ଗୋଟିଏ ଅପିଲରେ ତରଳିଯାଇଥିଲା ପ୍ରଶାସନର ହୃଦୟ, କମାଯାଇଥିଲା ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସର ସମୟସୀମା

2/06/2021 at 9:30 AM

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ୨/୬: ଏବେ ସବୁଠି ମାହିରାଙ୍କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା । ମାହିରାଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଅପିଲରେ ବଦଳିଯାଇଛି ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସର ସମୟସୀମା । ହୋମଓ୍ୱାର୍କରୁ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ କୁନି ଝିଅଟି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ଗୁହାରୀ । ଝିଅଟିର ଏହି ଭିଡିଓଟି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବେଶ୍ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ଆଉ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଏହି ଝିଅ କଥାରେ ତରଳିଯାଇଥିଲା ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ମନୋଜ ସିହ୍ନାଙ୍କ ହୃଦୟ । ଛୁଆର କଥା ମାନି ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ ବି କରିଥିଲେ ।

ଶ୍ରୀନଗରର ବାଟମାଲୁରେ ରହୁଥିବା ୬ ବର୍ଷର ଝିଅ ମାହିରା ଇରଫାନ୍ ତାଙ୍କ ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ହୋମଓ୍ୱାର୍କ ପାଉଥିବାରୁ ଏପରି ଭିଡିଓ ବନାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । ମାହିରା କହିଥିଲେ ‘ଆମର ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ ସକାଳ ୧୦ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୨ଟା ଯାଏଁ ଚାଲୁଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ଇଂରାଜୀ, ଗଣିତ, ଉର୍ଦ୍ଦୁ ଏବଂ ଇଭିଏସ୍ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାକୁ ପଡୁଛି ।

ମୋଦୀ ସାହେବ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଏତେ କାମ କାହିଁକି କରାଯାଉଛି ବୋଲି କହି ଭିଡଓରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ତେବେ ପ୍ରାଧନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଭିଡଓଟି ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲା । ସଂଗେ ସଂଗେ ଆକ୍ସନ ବି ନେଇଥିଲେ। ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ମନୋଜ ସିହ୍ନା ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅନଲାଇନ କାଲ୍ସକୁ ୨ ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ କରିବେ । ଅର୍ଥାତ ସେମାନଙ୍କ ସମୟ ସୀମାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବ ।

‘ପ୍ରଥମରୁ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ ଦେଢ ଘଣ୍ଟା କରାଯିବ । ସେହିଭଳି ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ସାସ ପ୍ରତିଦିନ ୩ ଘଣ୍ଟା କରାଯିବ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମନୋଜ ସିହ୍ନା ପିଲାଟିର ଗୁହାରୀ ଶୁଣି କହିଥିଲେ ଏହା ବହୁତ ଭଲ ଅପିଲ୍ । ସ୍କୁଲ ପିଲାମାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋମୱାର୍କର ଭାର ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଛୋଟପିଲାଙ୍କ ପିଲାଳିଆମି ହେଉଛି ଭଗବାନଙ୍କ ଆଶିର୍ବାଦ । ଆଉ ସେମାନଙ୍କ ଦିନ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ସୁଖରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବା ଉଚିତ୍ ।

   Related Posts