ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କୋର୍ଟରେ ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ ଉଦ୍ୟମ, କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ICMRର ପରାମର୍ଶ, ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଲେ ଖାଅନି ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍
  • ||
  • ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୃହରେ ହଙ୍ଗାମା, ଗୃହ ମୁଲତବୀ କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌ର ରେଡ୍, ୩ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ
  • ||

ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରୁଛି #OnionPrices ହ୍ୟାସ ଟ୍ୟାଗ, ପୂରୁଣା ଟ୍ୱିଟ୍ ରେ ଟ୍ରୋଲ ହେଉଛନ୍ତି ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ

5/12/2019 at 12:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫।୧୨:  ଦେଶରେ ପିଆଜ ଦର ଏବେ ଆକାଶ ଛୁଇଁଥିବା ବେଳେ ସଂସଦରୁ ସଡକ ଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଏବେ #OnionPrices ହ୍ୟାସ ଟ୍ୟାଗ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡିଂ କରିବା ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଅଧିକ ଖୋରାକ ଯୋଗାଇଛି। ଏଥିରେ କେନ୍ଦ୍ର ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କର ଏକ ପୁରୁଣା ଟ୍ୱିଟ୍ ବାର୍ତ୍ତାକୁ ନେଇ ଖୁବ୍ ଟ୍ରୋଲ ହେଉଛନ୍ତି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ବଜାରରେ ପ୍ରତି କେଜି ପିଆଜ ୧ଶହ ୨୦ ଟଙ୍କାରୁ ୧୫୦ ଟଙ୍କା ଦରରେ ବିକ୍ରୟ ହେଉଛି। ହେଲେ ପିଆଜର ଏଭଳି ଦରବୃଦ୍ଧି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଲାଗି ସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ସେପରି କିଛି ଆଖିଦୃଶିଆ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇପାରିନି। ଫଳରେ ଏବେ ବଜାରରେ ପିଆଜ ଦିନକୁ ୨ଗୁଣା ଓ ରାତିରେ ୪ଗୁଣା ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ଲୋକେ ଉଚ୍ଚଦରରେ କିଣିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି।

ତେବେ ଦେଶରେ ପିଆଜ ଦର ତଳଉପର ହେବା କିଛି ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ। ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ୟୁପିଏ ସରକାର ବେଳେ ପିଆଜ ଦରବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ସେତେବେଳେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ସାଂସଦ ଥିବା ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ଏକ ମଜାଦାର ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ସେ ‘ମହଙ୍ଗା ଦରରେ ପିଆଜ କିଣୁଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରେ ଆୟର ବିଭାଗ ନଜର ଥିବା ଓ ପିଆଜ ନ କିଣିବାକୁ’ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ। ତେବେ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କ ୟୁପିଏ ସରକାରରେ ପିଆଜ ଦର ଶହେ ଟଙ୍କାକୁ ବି ଯାଇ ନଥିଲା। ହେଲେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସରକାରରେ  କେଜି ଦେଢଶହ ଟଙ୍କାରେ ପହ଼ଞ୍ଚିଥିଲେ ବି ସ୍ମୃତି ଟ୍ୱିଟ୍ ନ କରିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି।

   Related Posts