suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଝଟକା ଦେଲା ହ୍ଵାଟ୍ଆପ୍‌ ! ହଠାତ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ ହେଲା ୩୭ ଲକ୍ଷ ଆକାଉଣ୍ଟ…

23/12/2022 at 7:30 AM

ମୁମ୍ଵାଇ ୨୩।୧୨: ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍‌ ନଭେମ୍ଵରରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଭାରତୀୟ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବ୍ୟାନ୍‌ କରିଛି।  ଇନଫୋର୍ମମେସନ୍‌ ଟେକନୋଲୋଜି ରୁଲସ୍‌ର  ନିୟମ (୪) ୧ ଡିର ଅନୁଯାୟୀ ଆକାଉଣ୍ଟ ଗୁଡିକ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କର ସଦ୍ୟତମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ନଭେମ୍ବର ୧ ରୁ ନଭେମ୍ବର ୩୦ ମଧ୍ୟରେ ୩୭ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଥିଲା। ଏବଂ ଅକ୍ଟୋବରରେ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍‌ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ୩.୫ ମିଲିୟନ୍ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରିଥିଲା। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର କାରଣ କ’ଣ …

ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଭାରତୀୟ ଆକାଉଣ୍ଟ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ପରେ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍‌ର ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ ଏଣ୍ଡ-ଟୁ-ଏଣ୍ଡ ଏନକ୍ରିପ୍ଟ ହୋଇଥିବା ମେସେଜିଂ ସେବା ମଧ୍ୟରେ ଅପବ୍ୟବହାରକୁ ରୋକିବାରେ ଏକ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଲିଡର ଅଛି। ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ଆମେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କୃତ୍ରିମ ବୁଦ୍ଧିମତା, କଳା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ଏବଂ ଡାଟା ସାଇଣ୍ଟିସ୍‌ଟ୍‌ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିନିଯୋଗ କରିଛୁ । କମ୍ପାନୀ କହିଛି, ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କ୍ଷତିକାରକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ଆମର ପ୍ରାଥମିକତା। କାରଣ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପରେ ଏହା ଧରିବାରେ କୌଣସି ଅର୍ଥ ନାହିଁ ।

ହ୍ଵାଟ୍ଆପ୍‌ ଅପବ୍ୟବହାର ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ, ଆକାଉଣ୍ଟର ଲାଇଫ୍‌ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ ତିନୋଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅନୁସରଣ କରେ। ପଞ୍ଜୀକରଣ ସମୟରେ, ମେସେଜିଂ ସମୟରେ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ମତାମତ ସମୟରେ । କମ୍ପାନୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ, ଟିମ୍ ମାମଲାର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରେ ଏବଂ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବାରଣ କରେ। ତେବେ ଆକାଉଣ୍ଟ କାହିଁକି ନିଷେଧ? ହ୍ଵାଟ୍ଆପ୍‌ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଛି କମ୍ପାନୀ ସେହି ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବ୍ୟାନ୍‌ କରିଛି । ଯେଉଁମାନେ ଯେ ନୀତି ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛନ୍ତି। ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ମିଥ୍ୟା ଖବର ପ୍ରଚାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିଷେଧ କରାଯାଇଛି । ମେସିଜିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ , ଦେଶରେ ୪୦୦ ମିଲିୟନ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ  ଉପଯୋଗ କରନ୍ତି। ସେହି ଦେଶର ନଭେମ୍ଵରରେ ୯୪୬ ଅଭିଯୋଗ ରିପୋର୍ଟ ମିଳିଛି ଏବଂ ୭୪ ‘କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ’ ରେକର୍ଡ ଅଛି।

   Related Posts