ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ: ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ଶରୀରରେ ରହିଛି ଅନେକ କ୍ଷତଚିହ୍ନ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର: ଜଳିଗଲା ଘରୋଇ ବସ୍ ନାଗରାଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ କଣ୍ଡକ୍ଟର
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ନାଳରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପାଖରେ ପଡିଛି ବାଇକ ଓ ମଦବୋତଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୧୫ ବଖରା, ୨ ଗୋ-ମାତା ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • କଟକ: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଝରଣା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||

କୋଲକାତା ଗସ୍ତ ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ମମତା, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କହିଲେ ମୋଦି

11/01/2020 at 6:17 PM

କୋଲକାତା ୧୧।୧: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଶନିବାର ଦୁଇ ଦିନିଆ କୋଲକାତା ଗସ୍ତରେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କୋଲକାତା ରାଜଭବନରେ ଭେଟିଥିଲେ। ସାକ୍ଷାତ ଆଲୋଚନାରେ ମମତା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ସିଏଏ, ଏନଆରସି ଓ ଏନପିଆର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଏହି ସବୁ ନୂଆ ଆଇନକୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ତେବେ ମୋଦି ଏବେ ଅନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଲାଗି କୋଲକାତା ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ମମତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ଏଣୁ ଏହି ସବୁ ଆଇନ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ଲାଗି ମମତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି ମୋଦି।

ରାଜଭବନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସିଏଏ ବିରୋଧରେ ଟିଏମସି ଛାତ୍ରମାନେ ଆୟୋଜନ କରିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗସ୍ତ କାଳରେ ଓଲ୍ଡ କରେନ୍ସୀ ବିଲ୍ଡିଂରେ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଓ ଆର୍ଟ ଗ୍ୟାଲେରୀର ଉଦଘାଟନ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ସେହିପରି ମିଲେନିୟମ ପାର୍କରେ ହାୱଡା ବ୍ରିଜ ନାମରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରବିନ୍ଦ୍ର ସେତୁର ଇଣ୍ଟରାଆକ୍ଟିଭ ଲାଇଟ୍ ଏଣ୍ଡ ସାଉଣ୍ଡ ସୋର ଉଦଘାଟନ ମଧ୍ୟ କରିବେ।

ଏହି ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଲାଗି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ଣ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୩ଟା ବେଳେ ବାୟୁସେନାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଯୋଗେ ଦମଦମ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲେ। ଏଠାରୁ ହେସଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ରେସ୍ କୋର୍ସ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେଠାରୁ ରାଜଭବନ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ଜଗଦ୍ଦୀପ ଧନଖଡଙ୍କ ସମେତ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନଗର ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଫିରହାଦ ହକିମ ଓ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ।  

   Related Posts