Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୨.୫
  • ||
  • ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ, ସୋମବାରଠୁ କମିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ପ୍ରତିଟି ଭାରତୀୟ ପାଇଁ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ‘ଦୁନିଆରେ ହଜାରେ ବାଘ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ରାବିଡ…’ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଟେଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ
  • ||

ଜୁଲାଇ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଡରାଉଛି କରୋନା, ବିଧାୟକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

24/06/2020 at 8:01 PM

କୋଲକାତା ୨୪।୦୬: ସବୁ ପ୍ରୟାସ ପରେ ବି କରୋନାରେ ଲାଗୁନି ଲଗାମ୍। ଦେଶ ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢି ଚାଲିିଛି ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା। ବଢୁଥିବା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପ୍ରାର୍ଦୁଭାବ ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇବା ଲାଗି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମମତା ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ ଜୁଲାଇ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ବଢାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ମମତା ସରକାର ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ପୂର୍ବ ତୂଳନାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକ ରିଆତି ମିଳିବ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡକାଇଥିଲେ। ଏହି ବୈଠକରେ ରାଜ୍ୟର ସଦ୍ୟତମ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ବୈଠକ ପରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ସକରାର ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କିଛି ସର୍ତ୍ତ ସହିତ ଏହି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଜୁଲାଇ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଗୁ ରହିବ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସଂପ୍ରତି ଜାରି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଜୁନ ୩୦ରେ ସମାପ୍ତ ହେବାର ଥିଲା। ହେଲେ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆଜି ରାଜ୍ୟ ସଚିବାଳୟ ସାମ୍ନାରେ ସ୍ଥିତ ସଭାଗାରରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡକାଯାଇଥିଲା। ବୈଠକ ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ବିଚାର ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲା ଯେ, କିଛି କୋହଳ ସହିତ ଜୁଲାଇ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଅବଧି ବଢାଯିବ।

ତମୋନାଶ ଘୋଷ

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଓ୍ଵେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ରେ ଉପଲବ୍ଧ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସକ୍ରିୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୯୩୦ ରହିଛି। ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାଜନିତ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୫୮୦ ରହିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୪,୭୨୮ ରହିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେରେ ଆଉ ଏକ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥା ଦୁଃଖଦ ଘଟଣାକ୍ରମରେ କରୋନାରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ଜଣେ ବିଧାୟକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତ ବିଧାୟକ ହେଉଛନ୍ତି ଦକ୍ଷିଣ ୨୪ ପ୍ରଗଣାର ବିଧାୟକ ତମୋନାଶ ଘୋଷ। ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଗଭୀର ଶୋକ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ। ସେ କହିଛନ୍ତି ତମୋନାଶଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ସେ ମର୍ମାହତ।

   Related Posts