ଶୁଭେନ୍ଧୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କ’ଣ ହେବ ? ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରେ ବିଜୟ ବିରୋଧରେ ଆଜି ମମତାଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି

Published By : Prameya-News7 Bureau | July 14, 2021 IST

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ୧୪/ ୭ : ବଙ୍ଗ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ବେଶ୍ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ । ବାସ୍ତବରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ଆସନରୁ ବିଜେପି ନେତା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିଜୟ ବିରୋଧରେ କୋଲକାତା ହାଇକୋର୍ଟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏକ ପିଟିସନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରିବେ କୋର୍ଟ । ଜଷ୍ଟିସ କୌଶିକ ଚନ୍ଦା ତ୍ରୁଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ଆବେଦନ ଶୁଣାଣିରୁ ନିବୃତ୍ତ ହେବା ପରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ରାଜେଶ ବିନ୍ଦଲ ଏହି ମାମଲାକୁ ଜଷ୍ଟିସ ସମ୍ପା ସରକାରଙ୍କ ଏକ ବେଞ୍ଚକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି ।

ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହେବ । ବର୍ଷକ ପୂର୍ବରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ୧୯୫୬ ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ । ଜଷ୍ଟିସ କୌଶିକ ଚନ୍ଦା ଜୁଲାଇ ୭ରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣିରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାରୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି କରି ଜଷ୍ଟିସ ଚନ୍ଦା ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଉପରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଛନ୍ତି ।

୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଭାରତର ଅତିରିକ୍ତ ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ବାଚନକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରାଯିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ବିଜେପିର ଜଣେ ସକ୍ରିୟ ସଦସ୍ୟ ବୋଲି ଦାବି କରି ଜଷ୍ଟିସ ଚାନ୍ଦଙ୍କ ଶୁଣାଣିରୁ ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ପିଟିସନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ବିଚାରରେ ପକ୍ଷପାତର ସମ୍ଭାବନା ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.