Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଓଡିଆ ସାହତ୍ୟ ଗ୍ରନ୍ଥକୁ ସଂରକ୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ଓ୍ବେବ ପୋର୍ଟାଲର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

26/10/2018 at 8:34 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୬|୧୦: ଓଡ଼ିଆ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ଏକାଡେମୀର ଓ୍ବେବ ପୋର୍ଟାଲ୍ ଉଦଘାଟିତ । ସଚିବାଳୟରୁ ଏହାର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ସାହତ୍ୟ ଗ୍ରନ୍ଥକୁ ସଂରକ୍ଷତି  ରଖିବା ପାଇଁ ଏହି ଓ୍ବେବ ପୋର୍ଟାଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୫୦ଟି ସାହିତ୍ୟ ବହିକୁ ଡଜିଟାଇଜ କରାଯାଇଛି । ଆଗମୀ ଦିନରେ ଆଉ ୫୦୦ ବହିକୁ ଡିଜିଟାଇଜ କରାଯିବ। ପ୍ରର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ଦୁର୍ଲଭ ଗ୍ରନ୍ଥ ଡିଜିଟାଇଜ କରାଯିବ । ଫଳରେ ରାଜ୍ୟ ତଥା ଦେଶ ବାହାରେ ଥିବା ଓଡ଼ିଆମାନେ ତାହା ପଢ଼ିପାରିବେ । ଡାଉନ୍ ଲୋଡ୍ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ସାହିତ୍ୟିକମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଲେଖାକୁ ଅତି ସହଜରେ ଏହି ପୋର୍ଟାଲରେ ଛାଡିପାରିବେ । ଏନେଇ ଚିକାଗୋ ୟୁନିଭରସିଟି ଲାଇବ୍ରେରୀ ଏବଂ ସେଣ୍ଟର ଫର ଇଣ୍ଟରନେଟ ସୋସାଇଟି ସହ ଓଡ଼ିଆ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ଏକାଡେମୀର ଚୁକ୍ତିପତ୍ର ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି ।

   Related Posts