vridhi excotica
ori homes
vridhi excotica
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ୟୁକ୍ରେନରେ ଋଷର ଘନଘନ ଆକ୍ରମଣ, ଲୁହାଂସ୍କକୁ କବଜା କଲା ପୁଟିନ ସେନା
  • ||
  • ସେୟାର ବଜାରରେ ଉତ୍ସାହ : ଆରମ୍ଭରୁ ସବୁଜ ରଙ୍ଗରେ ଖୋଲିଲା ସେନସେକ୍ସ ଓ ନିଫ୍ଟି
  • ||
  • ‘ଶିବସେନାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଚି ବିଜେପି’ : ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଉଦ୍ଧବ
  • ||
  • କାହିଁକି ମ୍ୟାଚରେ ପଛେଇଗଲା ଭାରତ ? କାରଣ କହିଲେ ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଆଣ୍ଡାମାନ-ନିକୋବର, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୫.୦
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଅଧିକ ଭିଜିବ ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲା
  • ||
  • ବୁମରାହଙ୍କ ପଡିଆ ଛାଡିବା ଟିମ୍‌କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଦୁଇଟି ରିଭ୍ୟୁ ବରବାଦ କଲେ ପନ୍ତ
  • ||

ଧନପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ ବେକରେ ଧାରଣ କରନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ : ମାଁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇ ଯିବେ ପ୍ରସନ୍ନ

12/09/2021 at 2:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୦୯ :ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ବହୁତ ହିଁ ପବିତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ପ୍ରାୟତଃ କୁହାଯାଏ କି ତୁଳସୀ ଗଛ ମୂଳରେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ନିଜେ ଶାଳଗ୍ରାମ ରୁପରେ ରହିଥାନ୍ତି । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଥିବା ଘରୁ ନକାରାତ୍ମକତା ଦୃଷ୍ଟି ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଘରେ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ରହିଥାଏ । ଏହା ସହ ଯେଉଁ ଘରେ, ମାତା ତୁଲସୀଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହ ରୁହେ ସେହି ଘରେ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ । ତୁଳସୀ ଶରୀରକୁ ରୋଗ ସହ ଲଢିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଶକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖେ । ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବଢିଥାଏ ଏବଂ ଶରୀର ଥଣ୍ଡା ,କାଶ ଭଳି ରୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥାଏ । ତୁଳସୀର ଛୋଟ ଛୋଟ ଉପାୟ ଧନ ଲାଭ କରିବାରେ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା କିପରି ହୋଇଥାଏ ।

-ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ରାଶିରେ ନବାଗ୍ରାହ କିମ୍ବା ଶନି ଦୋଷ କିମ୍ବା ରବି ଦୋଷ ପରି କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଦୋଷ ଅଛି, ତେବେ ବେକରେ ତୁଳସୀ ମାଳ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ। ଯେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଦୋଷ ତ୍ରୁଟି ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିର ଅର୍ଥର ଅଭାବ ହୋଇ ନଥାଏ ।

-କୁହାଯାଏ ଯେ ପ୍ରତିଦିନ ଗାଧୋଇବା ପରେ ତୁଳସୀ ଉପରେ ପାଣି ଅର୍ପଣ କରିବା ଦ୍ୱାରା ନବଗ୍ରହର ତ୍ରୁଟି ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରେ ଘରର ଦାରିଦ୍ର ଦୂର ହେବାକୁ ଲାଗେ ଏବଂ ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆସେ ।

-ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଦୋକାନ କିମ୍ବା ଘରୁ ନକାରାତ୍ମକତା ଦୃଷ୍ଟି ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ତୁଳସୀ ମୂଳରୁ ଏକ ଫୁଲ ତିଆରି କରି ବେକରେ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ।

-ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବା ପାଇଁ ତୁଳସୀ ମୂଳ ସଦା-ସର୍ବଦା ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ଧନପ୍ରାପ୍ତର ଆଗମନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଉପାୟ ଖୋଲିଥାଏ । ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଧନୀ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

-ପ୍ରତିଦିନ ଗାଧୋଇବା ପରେ ତୁଳସୀ ଗଛର ମୂଳରୁ ମାଟି ନେଇ କପାଳରେ ତିଲକ ଭାବେ ଲଗାନ୍ତୁ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ହାଇପୋଟିକ୍ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ । ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୁଅନ୍ତି ।

-ତୁଳସୀ ଗଛର ମୂଳରୁ ମାଟି ସହିତ ତିଲକ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଦ୍ବାରା ମନ ସବୁବେଳେ ଶାନ୍ତ ରହେ ଏବଂ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଓ ଅଭାବ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୁଏ ।

   Related Posts