scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବନ ବିଭାଗର ନିଦ ହଜାଇଲାଣି ସୁନ୍ଦରୀ ; ଅନୁଗୁଳରେ ଡବ୍ଲୁସିସିବି ଟିମ୍

16/09/2018 at 10:20 AM

ଅନୁଗୁଳ ୧୬|୯: ସାତକୋଶିଆରେ ସୁନ୍ଦରୀ ବାଘୁଣୀ ପାଇଁ ବନବିଭାଗର ନିଦ ହଜି ଯାଇଛି । ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ମନରେ ଅସନ୍ତୋଷ କୁହୁଳୁଛି । ତେଣୁ ବାଘର ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ବାଘୁଣୀକୁ ସାତକୋଶିଆରେ ରଖାଯିବ ନା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଫେରାଇ ନିଆଯିବ ସେନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇପାରିନି । ଗତକାଲି ପିସିସିଏଫ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି । ଏପଟେ ୱାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସଦସ୍ୟ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ସ୍ଥାନୀୟ ହାତିବାଡିରେ ହୋଇଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଡବ୍ଲୁସିସିବିର କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ସିଆଇଡି ଏବଂ ସ୍ପେସାଲ ଇନଭେଷ୍ଟିଗେସନ୍ ଟିମ୍ ଅନୁଗୁଳ ଆସି ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହ ଟିକରପଡାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ବାରା ବନବିଭାଗରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଟିମ ଯାଇଛନ୍ତି । ସୁନ୍ଦରୀ ବାଘୁଣୀର ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ସହ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ତାକୁ କିପରି କାବୁ କରାଯିବ ସେନେଇ ଅନୁଗୁଳରେ ଏକ ଟିମ୍ ପହଞ୍ଚିଛି । ସୁନ୍ଦରୀର ଗତିବିଧି, ଆଚରଣ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ । ସୁନ୍ଦରୀ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ୨ଟି ଟିମ୍ ଗଠନ କରାଯାଇଛି । ଏବେ ସୁନ୍ଦରୀ ବନଖଣ୍ଡର ଘଞ୍ଚ ଜଙ୍ଗଲରେ ବୁଲୁଥିବା ବନବିଭାଗ କହିଛି ।

   Related Posts