ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ଘୋଡାହାଡ ନଦୀରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ଜଳସ୍ତର, ବନ୍ଧ ତିଆରି ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

15/10/2020 at 5:41 PM

ସାନଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୫ ।୧୦:  ଘୋଡାହାଡ଼ ନଦୀରେ ବର୍ଷା ଜଳ ସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରୁ ନଦୀ ତଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ସେମାନେ ଚିକିଟି ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ନିର୍ବାହ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ମୌଲାଭଜ୍ଜା ପଞ୍ଚାୟତ ତିଳେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମବାସୀ  ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଖର ଗତିରେ ଜଳ ସ୍ରୋତ ଯୋଗୁଁ କୂଳ ହୁଡା ଭାଙ୍ଗି ଗାଁ ଭିତରକୁ ନଦୀ ପାଣି ପ୍ରବେଶ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ନଦୀ ପାଣି କୁଳ ହୁଡା ଧୋଇ ହୋଇ ତୋଟା ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଗଛକୁ ଭସାଇ ଦେଇଛି ।

ଚିଠିରେ ଆହୁରି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଘୋଡାହାଡ଼ ନଦୀର ପ୍ରଖର ଜଳ ସ୍ରୋତ ଯୋଗୁଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି । ନଦୀ ତଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ ଗୁଡିକରେ ଚାଷୀ ଲଗାଇ ଥିବା ପନିପରିବା ଏବଂ ଧାନ ଫସଲକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଜରୁରୀ ହୋଇ ପଡିଛି । ସେଥି ପାଇଁ କୂଳ ହୁଡା, ନଦୀ ବନ୍ଧ କିମ୍ବା ପଥର ସାମ୍ପଡ଼ା ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ। ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଫସଲ ହାନି ବା ଧନ ଜୀବନ ହାନୀ ରକ୍ଷା ପାଇବା ନେଇ ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ।ପ୍ରଶାସନ ଏ ନେଇ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ସେମାନେ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts