AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ୟାପଟେନ୍‌ଙ୍କ କ୍ଲାସ ନେଲେ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି, କହିଲେ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଏହି ସବୁ ଜିନିଷର ପରିବର୍ତ୍ତନ କର

12/09/2022 at 10:38 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୦୯: ଏସିଆ କପ୍ ୨୦୨୨ର ଫାଇନାଲରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳକୁ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ୱାସିମ ଅକ୍ରାମ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ବର୍ତ୍ତମାନର ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜାମଙ୍କ କଡା ତାଗିଦ୍ କରିଛନ୍ତି । ୱାସିମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଏସିଆ କପ୍‌ର ଫାଇନାଲରେ ହାରି ଯାଇଛି । କାରଣ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭୁଲ ରହିଯାଇଛି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଦଳର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ । ୱାସିମ କହିଛନ୍ତି, “ବାବରଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଶିଖିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଦଳ ୫ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଛି, ତା’ହେଲେ ତୁମର ମୁଖ୍ୟ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣ । ଗତ ୨ ଓଭର ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର ନାହିଁ। ଫାଇନାଲରେ ବାବର ଆଜାମ ମଧ୍ୟ ସେହି ସମାନ ଭୁଲ କରିଥିଲେ ।

ଯେଉଁଥିରେ ଦଳକୁ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଭାନୁକା ରାଜପକ୍ସା ଏବଂ ୱାନିନ୍ଦୁ ହାସରାଙ୍ଗା ମଧ୍ୟଭାଗରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଗତ ୧୦ ଓଭରରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ତେବେ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ସ୍ଥିର କରାଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ୱାସିମ ଅକରମ ମଧ୍ୟ ଦଳକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୭ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ । ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡିବ । ହୁଏତ ଶାନ ମାସୁଦ ଏବଂ ଶୋଏବ ମଲିକଙ୍କ ପରି କେହି ଆଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ଓପନରଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ୱାସିମ କହିଛନ୍ତି, “ଜଣେ ଓପନର୍ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ହେବା ଉଚିତ୍, ଅନ୍ୟ ଓପନର୍ ଆଙ୍କର୍ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍ । କିନ୍ତୁ ଏହା ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ହେଉନି । ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଥମ ୬ ଓଭରରେ ବୋର୍ଡ ଅଛି ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହି ଭଳି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ଆଶା କରି ପାରିବେ ନାହିଁ । ମାତ୍ର ସେଠାରେ ୩୦ରୁ ୪୦ ରନ୍ ଅଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ୧୭୧ ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ପାକିସ୍ତାନ ୧୪୭ ରନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇ ମ୍ୟାଚକୁ ୨୩ ରନରେ ହରାଇଥିଲା ।

   Related Posts