scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଓ୍ୱାସିମ୍‌ ଆକ୍ରାମ୍‌ଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ ; ବୁମ୍‌ରାଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାକୁ ହେଲେ, ଗୋଟିଏ କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ…

31/10/2023 at 11:14 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୩୧।୧୦ : ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମରେ ବୁମ୍‌ ବୁମ୍‌ ବୁମ୍‌ରା । ୨୦୨୩ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଜୋରଦାର ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ଜଶପ୍ରୀତ୍‌ ବୁମ୍‌ରା । କେଉଁ ବ୍ୟାଟରଙ୍କ ପକ୍ଷେ ତାଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବା ଖୁବ୍‌ କଷ୍ଟଦାୟକ। ତେଣୁ ବମ୍‌ରାହଙ୍କୁ ରୋକିବାକୁ ନୂଆ ପ୍ଲାନ ଦେଇଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଓ୍ୱାସିମ୍‌ ଆକ୍ରାମ୍‌ ।

ପାକିସ୍ତାନର ଏକ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ରେ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ଆକ୍ରାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତ ଜବରଜସ୍ତ ଫର୍ମରେ ରହିଛି । ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟରମାନେ ତ ସର୍ବଦା ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଚମତ୍କାର ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି । ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ ବୁମ୍‌ରାଙ୍କୁ ବିଟ୍‌ କରିବା କୌଣସି ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କ ପକ୍ଷେ ମୁସ୍କିଲ୍‌ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାକୁ ହେଲେ ଜୋତା କରିଦେବା ଉଚିତ୍‌ ବୋଲି ମଜାଳିଆ ଭାବେ କହିଥିଲେ । ବୁମ୍‌ର ଜଣେ ଏପରି ବୋଲର । ଯିଏ ଉଭୟ ଆଉଟ୍‌ ସୁଇଁ ଓ ଇନ୍‌ ସୁଇଁ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଠିକଣା ସମୟରେ ୟର୍କର ବଲ୍‌ ପକାଇଥାନ୍ତି । ଯାହାକୁ ବୁଝିବା ମୁସ୍କିଲ୍‌ ।

ସେହିପରି ବୁମ୍‌ରା ଓ ସାମି ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ଇଂଲଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍‌ ଅପ୍‌କୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । ତାହା ଜଣେ ବୋଲର ହିସାବରେ ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ଖୁସି ଲାଗୁଥିଲା । ମୁଁ ବି ମୋ ପିକ୍‌ ସମୟରେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲି । କିନ୍ତୁ ବୁମ୍‌ରାଙ୍କ ଠାରୁ ଭଲ ନୁହେଁ । ତେଣୁ ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ବୋଲିଂ ଲାଇନ୍‌ଅପ୍‌ ଦମ୍‌ଦାର ରହିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୨୩ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିସାରିଛି । ଆଉ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । କୌଣସି ବି ବିରୋଧୀ ଟିମ୍‌ଙ୍କୁ ନିଜ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବାକୁ ଦେଇନାହାନ୍ତି ଭାରତୀୟ ବୋଲର । ୧୨ ଅଙ୍କ ସହ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ୍‌ର ଟପ୍‌ରେ ରହିଛି ରୋହିତ ଆଣ୍ଡ କୋ । ବୁମ୍‌ରା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ୧୪ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ନେଇସାରିଛନ୍ତି । ବେଷ୍ଟ ଇକୋନୋମି ବୋଲର ଭାବେ ବୁମ୍‌ରା ଆଗରେ ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts