scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବ୍ୟାପମ୍ ଘୋଟାଲା; ଏସଟିଏଫ ଖୋଲିଲା ୮ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଫାଇଲ୍, ରାଜନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କମ୍ପନ

3/01/2023 at 2:32 PM

ଭୋପାଲ: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବ୍ୟାପମ୍ ଘୋଟାଲାକୁ ନେଇ ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ । ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ଏତଲା ଆଧାରରେ ୮ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ମାମଲାରେ FIR ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଅପରାଧିକ ଶାଖା ଏସଟିଏଫ ୮ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହଲଚଲ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କିଛି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ନେତା ଦିଲ୍ଲୀ ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ବଙ୍କ ଶରଣ ପଶିଛନ୍ତି ।

୨୦୧୪ରେ କଂଗ୍ରେସ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଏସଟିଏଫ ୮ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ଏହି ଘୋଟଲାରେ କିଛି ବିଜେପି ନେତା ସାମିଲ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ଏସଟିଏଫ ଏହି ମାମଲାର ରାଜନୈତିକ ଦିଗକୁ ଖାରଜ କରି ଏହା ଏକ ରୁଟିନ୍ ଆକ୍ସନ ବୋଲି କହିଛି । ସିବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇନଥିବା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ହେଉଛି ବୋଲି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ଏସଟିଏଫ ଡିସେମ୍ବର ୬ତାରିଖରେ  ପ୍ରଶାନ୍ତ ମେଶରାମ୍, ଅଜୟ ଟେଙ୍ଗର, କୃଷ୍ଣା କୁମାର ଜୟଶଓ୍ବାଲ, ଅନିଲ୍ ଚୌହାନ, ହରିକୃଷ୍ଣ ଯାଟବ, ଶିବଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ, ଅମିତ୍ ବାଜୋଲ ଓ ସଲୁବନ୍ତ ସିଂହ ମୋର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ FIR ରୁଜୁ କରିଥିଲା । ଏମାନେ ନକଲି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ପିଏମଟି ୨୦୦୮-୦୯ ପାସ୍ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଦସ୍ତଖତରେ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ନଥିବା କହିଛନ୍ତି ଅପରାଧୀକ ଶାଖାର ଅଧିକାରୀ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୩ଟି ଶ୍ରେଣୀରେ କିଛି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ଏସଟିଏଫକୁ ଦେଇଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଜେପିର କିଛି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ଓ ନିଜର ଲାଭ ପାଇଁ ଘୋଟାଲା କରିଥିଲେ ।   

   Related Posts