ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଣି ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ, ଘରୋଇ ସ୍କୁଲରେ ଜୁନିୟରଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ସିନିୟର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଗୁମର ଖୋଲିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ, ଇଡି ହାତରେ ଲାଗିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||

ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ମାଘମେଳା, ଜମିବ ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରା : ଏଥର ଅପେରାରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ନୃତ୍ୟ ଉପରେ ଲାଗିଲା ରୋକ୍

25/01/2020 at 8:58 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୫।୧: ଫେବୃଆରି ୧ରେ ମାଘମେଳା ଅବସରରେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରା । ଏହାକୁ ନେଇ ଯାତ୍ରାକମିଟି ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ବିଏମସି ଅଧିକାରୀ । ତେବେ ଏଥର ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରାରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ନୃତ୍ୟକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରାଯାଇଛି ।

ଫେବୃଆରି ୧ ମାଘମେଳା । ଆରମ୍ଭ ହେବ ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରା । ଚାଲିବ ବିଭିନ୍ନ ଅପେରା ପାର୍ଟିଙ୍କ ଭିତରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା । ପରସ୍ପରକୁ ଟକ୍କର ଦେବେ ଜଲିଉଡ୍ ର କଳାକାର । ଜମିବ ଯାତ୍ରାପ୍ରେମୀଙ୍କ ଭିଡ଼ । ହେଲେ ଗଲାବର୍ଷ ଭଳି ଏଥର ଯାତ୍ରାରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ନୃତ୍ୟ ଚାଲିପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଯାତ୍ରା କମିଟି ଗୁଡ଼ିକୁ ରୋକ୍ ଠୋକ୍ ଶୁଣାଇଦେଇଛନ୍ତି ବିଏମସି ଅଧିକାରୀ ।

ଗତବର୍ଷ ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରାରେ ବିଭିନ୍ନ ଅପେରା ପାର୍ଟିଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଆୟୋଜିତ ରେକର୍ଡ଼ ଡ୍ୟାନ୍ସରେ ଆଇଟମ୍ ଗାର୍ଲଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ନୃତ୍ୟ ପୂରା ସୀମା ଟପିଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ନିଜ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ ପରିବାର ସହ ଯାତ୍ରା ଦେଖିବାକୁ ଆସୁଥିବା ସାଧାରଣ ଲୋକ । ଲୋକଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷକୁ ଦେଖି ସେତେବେଳେ ଏଭଳି ଅଶ୍ଳୀଳତା ବିରୋଧରେ ସ୍ବର ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲା ନ୍ୟୁଜ୍ ୭। ଆଉ ବାରମ୍ବାର ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ଯାତ୍ରାରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ନୃତ୍ୟକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା ପ୍ରଶାସନ ।

ଗତବର୍ଷ ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରାରେ ଆକ୍ସନ ଓ ରିଆକ୍ସନକୁ ଦେଖି ଏଥର ଆଗୁଆ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି ବିଏମସି ପ୍ରଶାସନ । ଆଉ ଯାତ୍ରାରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ନୃତ୍ୟ ବ୍ୟାନ୍ ପାଇଁ ତାଗିଦ୍ କରିଛି । ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଥିବା ମାଘମେଳା ସହ ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରା ୧୬ ଯାଏଁ ଚାଲିବ ।

   Related Posts