ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ORHDC ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, IAS ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌
  • ||
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ଆସନ୍ତାକାଲି ଧାମନଗରେ ଭୋଟ୍ କାଉଣ୍ଟିଂ, ଧଡ଼ଧଡ଼ ହେଲାଣି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଛାତି

5/11/2022 at 11:39 PM

ଭଦ୍ରକ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଧାମନଗରେ ଭୋଟ୍ କାଉଣ୍ଟିଂ ଡେ` । ଉପନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବିତା କରିଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ହେବ । କାଲି ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୋଟଗଣତି । ଏଥି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ୧୪ ଟେବୁଲରେ ୧୮ ରାଉଣ୍ଡ ଗଣତି ହେବ । ଏଥି ପାଇଁ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ ରୁମ୍ କରାଯାଇଥିବା ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ଚାରି ପାଖରେ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ଜିତାପଟକୁ ନେଇ ନିଜ ନିଜର ଦାବିଦାରୀ ପେଶ୍ କରିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି । ତେବେ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ଭୋଟ୍ ଉପରେ ରହିଛି ପଲିଟିକାଲ ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ନଜର ।

ରବିବାର ଧାମନଗର ରାୟ । ଉପନିର୍ବାଚନ ଭୋଟ ଗଣତିକୁ ନେଇ ବଢ଼ୁଛି ଉତ୍କଣ୍ଠା । କାଲି ଧାମନଗରରେ କାଉଣ୍ଟିଂ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇଛି । କାଲି ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୋଟ ଗଣତି । ପ୍ରଥମେ ପୋଷ୍ଟାଲ ବାଲଟ ଗଣତି ହେବ । ଏହା ପରେ ୧୪ଟି ଟେବୁଲରେ ମୋଟ ୧୮ରାଉଣ୍ଡରେ ଭୋଟ ଗଣତି ହେବ । ଶେଷରେ ଭିଭିପାଟ୍ ସହ ପୁଲିଂ ଓ ଭୋଟିଂ ସଂଖ୍ୟାକୁ ମେଳକ କରାଯିବ । କାଉଣ୍ଟିଂ ପାଇଁ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ ରୁମ୍ କରାଯାଇଥିବା ସଂସ୍କୃତି ଭବନରେ ତ୍ରି-ସ୍ତରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ।  ଇଭିଏମରେ ଭୋଟିଂ ହୋଇଥିବାରୁ ଅପରାହ୍ଣ ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ଫଳାଫଳ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଯିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ଆଉ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ରାତିର ବ୍ୟବଧାନ । ଧଡ଼ଧଡ଼ ହେଲାଣି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଛାତି । ଭୋଟ ଗଣତି ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ହାତ ଟେକିଦେଇଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ଓ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ଭିତରେ କିଏ ଜିତିବ ଧାମନଗର ତାକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ଅଙ୍କକଷା । ଧାମନଗରବାସୀଙ୍କ ରାୟ ବିଜେଡି ସପକ୍ଷରେ ଯିବ ବୋଲି ଦଳୀୟ ନେତା ଫୁଲ୍ କନ୍ଫିଡେଣ୍ଟ ଶୋ’ କରୁଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଧାମନଗରରେ ପୁଣି ପଦ୍ମ ଫୁଟିବ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତା । ତେବେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପିର ଦମ୍ଭୋକ୍ତିକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିବାରେ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଭୂମିକା ନେଇପାରନ୍ତି ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ।

ଧାମନଗରରେ ମୋଟ୍ ୬୮.୯୮ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟିଂ ହୋଇଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ୨ଲକ୍ଷ ୩୮ହଜାର ୪୧୭ ଭୋଟରଙ୍କ ଭିତରୁ ଉପନିର୍ବାଚନରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୬୪ହଜାର ୪୬୫ ଭୋଟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାରି ଭିତରେ ୬୪.୨୨ ପ୍ରତିଶତ ପୁରୁଷ ଭୋଟର ଥିବା ବେଳେ ମହିଳା ଭୋଟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୪ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ଜୟନଗର ୧୧୬ ନମ୍ବର ବୁଥରେ ସର୍ବାଧିକ ୮୩.୩୨ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟିଂ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବାରୋ ନୋଡାଲ ହାଇସ୍କୁଲ ବୁଥ ନମ୍ବର ୬୯ରେ ମତଦାନ ହାର ସର୍ବନିମ୍ନ ୫୪.୮୭ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି ।

ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ମହିଳା ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିବାରୁ ଏଠାରେ ବିଜେଡିକୁ ଫାଇଦା ଯାଇପାରେ । ତଥାପି ଚିତ୍ର ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଥିବାରୁ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ଓ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ଭିତରେ କ୍ଲୋଜ୍ କଣ୍ଟେଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

   Related Posts