AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଫୋନ କଲେ ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି, ଜି-୨୦ରେ ‘ଶାନ୍ତି ଫର୍ମୁଲା’ ଉପରେ ସମର୍ଥନର ବିଶ୍ୱାସ

26/12/2022 at 9:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି ସୋମବାର ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ଫୋନ ଯୋଗ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି । ଏନେଇ ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ଟ୍ୱିଟ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଲେଖିଛନ୍ତି,’ପିଏମ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ଫୋନ ଯୋଗେ କଥା ହୋଇଛି ଏବଂ ଜି ୨୦ର ସଫଳ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା ନେଇ କାମନା କରିଛି । ଏହି ମଞ୍ଚରେ ମୁଁ ଶାନ୍ତିର ଫର୍ମୁଲାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲି ଏବଂ ଏବେ ଏହାର କ୍ରିୟାନ୍ୱୟନରେ ଭାରତର ଭାଗିଦାରୀ ଉପରେ ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛି’।

ମିଳିତ ଜାତିସଂଘରେ ମାନବୀୟ ସହାୟତା ଏବଂ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି  ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି । ଜେଲେନସ୍କି ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଜାତିସଂଘରେ ମାନବୀୟ ସହାୟତା ଏବଂ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନେରନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଫୋନରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପିଏମ ମୋଦୀ ଗତ ଡିସେମ୍ୱର ୧୬ରେ ରୁଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନଙ୍କ ସହ ଫୋନ ଯୋଗେ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ପିଏମ ମୋଦୀ ୟୁକ୍ରେନରେ ଜାରି ସଂଘର୍ଷ ଉପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁଟିନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଏହାସହ କୂଟନୈତିକ ମାର୍ଗରେ ନିଜର ଆଲୋଚନା ଆଗକୁ ବଢାଇବା ନେଇ ନିଜ ଆହ୍ୱାନକୁ ଦୋହରାଇଥିଲେ ।   

   Related Posts