scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସବୁଠାରୁ ଦ୍ରୁତ ୨୨୦୦୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ରନ୍ ପୂରଣ କଲେ କୋହଲି, ସଚିନଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଲେ

30/11/2020 at 1:21 PM

ସିଡନୀ,୩୦/୧୧: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ଫର୍ମକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ସେ ୮୩ ବଲରୁ ୮୯ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିରାଟ ଏକ ରେକର୍ଡ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି । ରନ୍ ମେସିନ୍ ବିରାଟ ସବୁଠାରୁ ଦ୍ରୁତ ୨୨ହଜାର ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିବାର ରେକର୍ଡକୁ ନିଜ ନାମରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଆଉ ଏକ ଉପଲବ୍ଧି ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସେ ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଅଷ୍ଟମ ଓଭରରେ ଶିଖର ଧାଓ୍ୱନ ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ କୋହଲି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ । କୋହଲି ପ୍ରଥମେ ଶ୍ରେୟସ ଆୟାର ଓ ପରେ କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଭଲ ପାର୍ଟନରସିପ୍ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୩୫ ତମ ଓଭରରେ ସେ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ ହେବା ଏକ ପ୍ରକାର ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ବିରାଟ କୋହଲି ଜଳକୁ ଜିତାଇ ପାରିନଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ସେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ୨୨୦୦୦ ରନ୍ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ସେ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ୨୨ ହଜାର ରନ୍ ପୂରଣ ପାଇଁ ସେ ୪୬୨ଟି ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି । ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ୨୨ ହଜାର ରନ୍ ପାଇଁ ୪୯୩ଟି ଇନିଂସ, ବ୍ରାଏନ ଲାରା ୫୧୧ ଓ ରିକି ପଣ୍ଟିଂ ୫୧୪ଟି ଇନିଂସର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇଥିଲେ ।

କୋହଲି ଏବେସୁଦ୍ଧା ୨୨୦୧୧ ରନ୍ ପୂରଣ କରି ସାରିଛନ୍ତି । ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ସେ ୫୦ ଆଭରେଜରେ ଟେଷ୍ଟରେ ୭୨୪୦, ଦିନିକିଆରେ ୧୨୮୩୪ ଓ ଟି୨୦ରେ ୨୭୯୪ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ସେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ କରିଥିବା ଖେଳାଳି ତାଲିକାରେ ୮ ନମ୍ବରରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏହି ତାଲିକାରେ ସଚିନ ୩୪୩୫୭ ରନ୍ ସହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ।  

   Related Posts