Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହେଲା ଗୁଗଲ, ଡୁଡଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାଇଲା ଶୁଭେଚ୍ଛା
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୨.୫
  • ||
  • ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ, ସୋମବାରଠୁ କମିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ପ୍ରତିଟି ଭାରତୀୟ ପାଇଁ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ‘ଦୁନିଆରେ ହଜାରେ ବାଘ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ରାବିଡ…’ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଟେଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ
  • ||

ଦାଦାଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲେ ବିରାଟ, ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ଆଝାର୍‌ ଓ ଧୋନି

6/02/2020 at 12:04 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୬।୦୨: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ । ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ବିରାଟ କୋହଲି । ଅଧିନାୟକ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ରନ୍‌ କରିଥିବା ରେକର୍ଡ ତାଲିକାରେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ଟପି ଯାଇଛନ୍ତି ବିରାଟ ।

ବୁଧବାର ସ୍ଥାନୀୟ ସେଡନ୍‌ ପାର୍କରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅବସରରେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି କୋହଲି । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୫୧ ରନ୍‌ର ଅର୍ଧଶତକୀୟ ପାଳି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ଟପି ଯାଇଛନ୍ଚି । ୩୧ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ କୋହଲି ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ୮୭ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଲି ୭୬.୪୬ ପ୍ରତିଶତରେ  ୫୧୨୩ ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି ।  ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ୧୪୮ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ୫୦୮୨ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ। କୋହଲି ହାମିଲଟନ୍‌ ଦିନିକିଆରେ ୬୩ବଲ୍‌ରେ ୫୧ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ।

ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କୋହଲି ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୧ଶତକ ଓ ୨୩ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମାରି ସାରିଛନ୍ତି । ଏହି ତାଲିକାରେ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନିଙ୍କ ନାମ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଧୋନି ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ୬୬୪୧ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଲେ ମହମ୍ମଦ ଆଝାରୁଦ୍ଧୀନ ୫୨୩୯ ରନ ସହ ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ କରିବାର ରେକର୍ଡ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରିକି ପଣ୍ଟିଂଙ୍କ ନାମରେ ରହିଛି । ରିକି ପଣ୍ଟିଂ ୨୩୦ ଦିନିକିଆର ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ବ ନେବା ସମୟରେ ୮୪୯୭ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ପଣ୍ଟିଙ୍କ ପଛକୁ ଧୋନି ୬୬୪୧ରନ ସହ ୨ୟ ସ୍ଥାନ, ଷ୍ଟିଫେନ୍ ଫ୍ଲେମିଂ ୬୨୯୫ରନ୍‌ ସହ ୩ୟ ସ୍ଥାନ , ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଅର୍ଜୁନ ରଣତୁଙ୍ଗା ୫୬୦୮ ରନ୍‌ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି।

   Related Posts