AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ପରଭେଜ୍ ମୁଶାରଫ୍, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁବାଇରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ସଫଳତା, ୨୪୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ରେଳ ଫାଟକରେ ଜଗୁଆଳୀ ନଥିବାରୁ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଲୋକେ : ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ୍

13/02/2020 at 6:34 PM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୧୩।୨: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବୋଲଗଡ ବ୍ଲକ୍ ସାନପଦରରେ ଟ୍ରେନକୁ ଅଟକାଇ ଲୋକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ । ରେଳ ଫାଟକରେ ଜଗୁଆଳୀ ନଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଜଗୁଆଳୀ ନଥିବାରୁ ଲୋକେ ଲାଇନ୍ ଅତିକ୍ରମ କରୁଥିବା ଦେଖି ଚାଳକ ଟ୍ରେନକୁ ଅଟକାଇଦେଇଥିଲେ । ପରେ ଲୋକେ ରେଳ ଧାରଣାରେ ବସି କରିଥିଲେ ପ୍ରତିବାଦ । ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଟ୍ରେନକୁ ଯିବାକୁ ନଦେଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଖବର ଲେଖାହେବା ସୁଦ୍ଧା ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବେଗୁନିଆ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ଥିବାବେଳେ ରେଳ କର୍ମଚାରୀ ପହଂଚି ନଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଳପଥ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇନାହିଁ । ଅନେକ ଜାଗାରେ ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୁରକ୍ଷା ଫାଟକ ଲଗାଯାଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସାନପଦର ରେଳ ଫାଟକରେ କୌଣସି କର୍ମଚାରୀ ନଥିବା ସମୟରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ପଟୁ ଏକ ଟ୍ରେନ୍ ରାଜସୁନାଖଳାକୁ ଆସୁଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ରେଳ ଧାରଣା ଦେଇ ଅନେକ ଲୋକ ଯାତାୟତ କରୁଥିଲେ । ଟ୍ରେନ୍ ଚାଳକ ଟ୍ରେନକୁ ଅଟକାଇ ଦେଇ ବହୁ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଦେଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ରେଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅବହେଳା ପ୍ରତିବାଦରେ ସ୍ଥାନୀୟଲୋକମାନେ ଉକ୍ତ ଟ୍ରେନଟିକୁ ଅଟକାଇବା ସହ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ସାନପଦରଠାରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଓଭରବ୍ରିଜ କାମ ଶୀଘ୍ର ସରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts