scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଗଂଜେଇ କାଟିବାକୁ ଯାଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହେଲା ପୋଲିସ, ୪ ଗୁରୁତର

7/01/2023 at 8:01 PM

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା: ଗଞ୍ଜେଇ କାଟିବାକୁ ଯାଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହେଲା ପୋଲିସ । ଶନିବାର ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଓରକେଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନାକାମାମୁଢି ପଞ୍ଚାୟତର ଦୁର୍ଗମ ପାହାଡିଆ ଅଞ୍ଚଳ ପରଜାଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ । ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମହିଳା କନଷ୍ଟେବଳ, ଜଣେ ଏଏସଆଇ ଏବଂ ଜଣେ ହୋମଗାର୍ଡ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନାନୁଯାୟୀ ଓରକେଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପରଜାଗୁଡା ଗ୍ରାମକୁ ପୋଲିସ ଗଂଜେଇ ଗଛ କାଟିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଓରକେଲ ଥାନା ଏସଆଇ ରାଜେଶ ସେଠୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୩୦ ଜଣିଆ ଟିମ ଏହି ଚଢ଼ଉରେ ସାମିଲ ଥିଲେ । ତେବେ ଗଂଜେଇ କାଟିବା ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ୨ ଯୁବକ ଆସି ପୋଲିସକୁ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ । ପରେ ୨ ଯୁବକ ଗାଁକୁ ଯାଇ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଗ୍ରାମବାସୀ ହାତରେ ଧନୁତୀର, ବର୍ଚ୍ଛା, ଟାଙ୍ଗିଆ ଧରି ପୋଲିସ ଉପରେ ଲଗାତାର ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ପାଖାପାଖି ୩ ଗ୍ରାମ ଡାଇକ, ରଜାବନ୍ଧ ଏବଂ ପରଜାଗୁଡା ଗ୍ରାମର ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଗ୍ରାମବାସୀ ମିଳିତ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ।

ଗ୍ରାମବାସୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମହିଳା କନଷ୍ଟେବଳ, ଜଣେ ଏଏସଆଇ ଏବଂ ଜଣେ ହୋମଗାର୍ଡ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାସହ ବାସୁ ନାମକ ଜଣେ ହୋମଗାର୍ଡକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ଅଟକ ମଧ୍ୟ ରଖିଥିଲେ । ପରେ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଏସଡିପିଓ ଆଲେକ୍ସିଅସ କିସ୍ପୋଟା ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରି ଅଟକ ହୋମଗାର୍ଡକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ଆହତଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଏପରି ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ବର୍ତ୍ତମାନ ଜିଲ୍ଲାରେ ଚର୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି ।

   Related Posts