scan steel
web-baneer-728x90
1 (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉତ୍ତରକାଶୀ ଟନେଲରୁ ବଡ଼ ଖବର ।। ୧୭ ଦିନ ପରେ ଉଦ୍ଧାରରେ ମିଳିଲା ସଫଳତା ।। ସମସ୍ତ ୪୧ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର ।। ସୁଡ଼ଙ୍ଗରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ।। ୧୭ ଦିନ ପରେ ସୁଡ଼ଙ୍ଗରୁ ସକୁଶଳ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୪୧ ଶ୍ରମିକ ।। ଉଦ୍ଧାର ସମସ୍ତ ୪୧ ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସହ ପଠାଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର, ବାଲି ଗାଡି ଛାଡିବାକୁ ନେଉଥିଲେ ଲାଞ୍ଚ

28/07/2023 at 11:08 AM

ନୟାଗଡ ୨୮।୭: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର । ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଗଣିଆର ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ବନମାଳି ପରିଡା ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାବୁଡରେ ପଡିଛନ୍ତି । ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ନୟାଗଡ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ଜଣଙ୍କ ବାଲି ଗାଡି ଛାଡିବାକୁ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଗଣିଆ ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହାନଦୀ ବାଲିଘାଟରୁ ଚୋରାରେ ହେଉଥିଲା ବାଲି ଚାଲାଣ । ବାଲି ବୋଝେଇ ହାଇଓ୍ବାକୁ ସବୁଦିନ ଛାଡିବା ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ବନମାଳି ପରିଡା ହାଇଓ୍ବା ମାଲିକ ଦଶପଲ୍ଲା ବ୍ଲକ ଦୁଆର ଗାଁର ଅଜିତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ଡିଲ୍ କରିଥିଲେ । ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ଗାଡି ଛାଡିବାକୁ ୧୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ମାଗିଥିଲେ । ଏହି ଡିଲ୍ ଅନୁସାରେ ଗତ ୨୪ ତାରିଖ ଦିନ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ଅବଶିଷ୍ଟ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେବାରଥିଲା । ଏନେଇ ଗାଡି ମାଲିକ ନୟାଗଡ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଏସପି ପ୍ରତ୍ୟୁଷ କୁମାର ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା । ପୂର୍ବ ଯୋଜନା ମୁତାବକ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍ ଛକି ବସିଥିଲା । ହାଇଓ୍ବା ମାଲିକ ବାକି ଥିବା ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବାବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଧରିଥିଲେ । ଚଢାଉ ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଏସପିଙ୍କ ସହ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର, ମଧୁସ୍ମିତା କର, ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ପଟ୍ଟନାୟକ, ମହେଶ କୁମାର ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ରହିଥିଲେ ।

ଗତ ୨୬ ତାରିଖରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲ୍ଲା କିଆକଟା ଥାନା ଏଏସଆଇ ନବୀନ କୁମାର ଶତପଥୀଙ୍କୁ ଧରିଥିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ । ପାରିବାରିକ ମାମଲାକୁ ରଫାଦଫା କରିବା ପାଇଁ ୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଉଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ବାବୁ ଧରାପଡିଥିଲେ । ବେଲାଦୁଲା ଗ୍ରାମର ପଞ୍ଚାନନ ମେହେରଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେଉଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ । ପୁଣି ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ । ବୁଧବାର ୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଉଥିବା ବେଳେ ବୌଦ୍ଧ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ।

ସେହିଭଳି ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା । ଭବାନୀପାଟଣା ସରକାରୀ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗର ଜିପିଏସ ସେକ୍ସନ ଅତିରିକ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରୀ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ଚଢାଉ କରିଥିଲା । ଭବାନୀପାଟଣା ସହରର ଜଳେଶ୍ଵର ମନ୍ଦିର ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ବାସଭବନ ସମେତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ଏକ କାଳୀନ ଚଢାଉ କରିଥିଲା ।

You Can Read :

   Related Posts