ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ପରିବା ବଜାରରେ ନିଆଁ : ୭୦ଛୁଇଁଲା ପିଆଜ ଗାଜର ଶହେ, ପଞ୍ଚୁକକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଖାଉଟି

3/11/2019 at 6:24 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩।୧୧: ପରିବା ବଜାରରେ ନିଆଁ । ପିଆଜ କିଣିବାକୁ ଭୟ ଲାଗିଲାଣି । ପିଆଜ କିଲେ। ପିଛା ୫୫ରୁ ୭୦ ଛୁଇଁଥିବା ବେଳେ ଆଳୁ ଦର ପହଞ୍ଚିଲାଣି ୨୦ ଟଙ୍କାରେ । ସବୁଜ ପନିପରିବା କଥା ନକହିଲେ ଭଲ । ଗାଜର କିଲେ ଶହେରେ ମିଳୁଛି ତ ବାକି ସବୁ ପରିବା ୫୦ଟଙ୍କା ଉପରେ । ସେପଟେ ଆଗକୁ ପଞ୍ଚୁକ ଆସୁଥିବାରୁ ଦର ଦେଖି ଗ୍ରାହକ ଛାନିଆ ।

ଚାଲିଛି ଧର୍ମ ମାସ କାର୍ତ୍ତିକ । ଅଧିକାଂଶ ଘରେ ଆଇଁଷ ମନା । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ବଜାରରେ ପରିବା ଦର ବେଲଗାମ । ହଜାରେ ଟଙ୍କାର ପରିବା କିଣିଲେ ବି ବ୍ୟାଗ୍ ପୁରୁନି । ଆଳୁକୁ ଛାଡିଦେଲେ ସବୁ ପରିବା ଦର ୫୦ ଉପରେ । ସବୁଠୁ କଷ୍ଟ ଦେଉଛି ପିଆଜ ରେଟ୍ । କିଛି ଦିନ ଦର ୪୫ ଭିତରେ ରହିଥିବା ବେଳେ, ଏବେ ହଠାତ୍ ୫୫ରୁ ୭୦ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ତେବେ ଆଗକୁ ଆହୁରି ଦର ବଢିବ ବେ।ଲି କହୁଛନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟୀ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଗ୍ରାହକ ।

ଏ ତ ଗଲା ଆଳୁ ପିଆଜ କଥା । ସବୁଜ ପନିପରିବାରେ ହାତ ମାରି ହେଉନି । କେବଳ ଟମାଟେ।କୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ବାକି ସବୁ  ୫୦ଉପରେ । ଗାଜର କିଲେ। ପିଛା ୧୦୦ଟଙ୍କା, ବିନିସ ୮୦, ବାଇଗଣ ୫୦, ପେ।ଟଳ ୬୦, କଲରା ୭୦, ଫୁଲକେ।ବି ୫୦ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଦେଶି କଦଳୀ ଗେ।ଟା ୧୦ଟଙ୍କା ରହିଛି । ତେବେ ଦର ଯେତେ ବାଧିଲେ ବି ପରିବା କିଣିବାକୁ ତ ପଡିବ । 

ପଞ୍ଚୁକ ପୂର୍ବରୁ ଉଚ୍ଚା ଦର ଦେଖି ଗ୍ରାହକ ତାଜୁବ୍ । ଏଭଳି ଉଚ୍ଚା ଦର ଦେଖି ଗ୍ରାହକ କେବଳ  ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିବା ଛଡା ଆଉ କିଛି ବାଟ ନାହିଁ ।

   Related Posts