scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବାପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣକୁ ମିଳିଲାନି ଅନୁମତି, ସଡକ ପଥରେ କାନପୁରରୁ ଗଲେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ

28/12/2021 at 9:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୧୨ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ବିମାନ ଉଡାଣ ପାଇଁ ଅନୁମତି । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ବି ସତ । ଦେଶ କିମ୍ବା ଦେଶ ବାହାରେ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିମାନ ଉଡାଣ ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନଥାଏ । ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ଚାହିଁଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାୟୁସେନା ବିମାନ ଯାଇପାରିବ । କିନ୍ତୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ବି ସତ । ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବାପାଇଁ ବାହାରିବା ବେଳେ ଖରାପ ପାଗ କାରଣରୁ ମୋଦିଙ୍କ ବାୟୁସେନା ବିମାନ ଉଡାଣ ପାଇଁ ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷଙ୍କ ଠାରୁ ଅନୁମତି ମିଳିନଥିଲା । ଯାହା ଫଳରେ କିଛି ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ।

ଖରାପ ପାଗ ଲାଗିରହିବାରୁ ଆଉ ଆକାଶ ମାର୍ଗରେ ଯିବା ସମ୍ଭବପର ହୋଇନଥିଲା । ଯାହାଫଳରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ସଡକ ପଥରେ ଯିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବାପାଇଁ କାନପୁରରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସଡକ ପଥରେ ଯିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ସେଠାରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଯୋଗେ ଦିଲ୍ଲୀ ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି ମୋଦି । ଲକ୍ଷ୍ନୌରୁ ଚୌଧୁରି ଚରଣ ସିଂ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିମାନଯୋଗେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ​‌ର କାନୁପରରେ ଏକ ରାଲିକୁ ଉଦବୋଧନ ଦେବାପାଇଁ ଆଜି କାନପୁର ଗସ୍ତରେ ଥିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ କାନପୁରରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମେଟ୍ରୋରେ ଆସି କାନପୁରବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନ୍‌ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ । ଏହା ସହ ମୋଦି ଆଇଆଇଟିର ଦିକ୍ଷାନ୍ତ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଡିଜିଟାଲ ଡିଗ୍ରୀ ଓ ମେଡାଲ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆନନ୍ଦିବେନ ପଟେଲ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟ ନାଥ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ପଟ୍ରୋଲିୟମ ମନ୍ତ୍ରୀ ହରଦୀପ ସିଂହ ପୁରୀ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଆୟୋଜିତ ରାଲିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ସହିତ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ।      

   Related Posts