oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର: ଗଡିବ ମା’ ବିରଜାଙ୍କ ସିଂହଧ୍ଵଜ ରଥ, ୯ ଦିନ ଧରି ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେବେ ଦେବୀ
  • ||
  • ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲୁରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୭ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମୃତ
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ନବରାତ୍ର ପୂଜା, ମାଆଙ୍କ ଷୋଡ଼ଶ ପୂଜାପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ଶକ୍ତିପୀଠ
  • ||
  • ମୋହନା : ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୪ଯାତ୍ରୀ
  • ||

ଆମେରିକା ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ସଂସ୍ଥା ବି ନାଚାର : କହିଲା, ‘କରୋନା ଭାଇରସ କେଉଁଠି ଏବଂ କେମିତି ଆସିଲା ତାହା ଜାଣିବା ମୁସ୍କିଲ’

30/10/2021 at 10:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୧୦ : କେଉଁଠୁ ଆସିଛି କରୋନା ଭାଇରସ ? ଏହାର ଉତ୍ପତ୍ତିସ୍ଥଳ ପ୍ରକୃତରେ କେଉଁଠୁ ? କିଏ ଦାୟୀ ଏଥିପାଇଁ? ଏ ତମାମ ପ୍ରଶ୍ନ ଗତ ଦେଢ ବର୍ଷ ହେଲା ବିଶ୍ବର ବଡ ବଡ ଦେଶଙ୍କୁ ଆବାକ୍‌ କରିଦେଇଛି । କରୋନା ଭାଇରସ ଚୀନରୁ ଆସିଥିବା ଦାବି କରାଯାଉଥିଲେ ବି ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଖୋଜିପାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଆମେରିକା ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ କହିଛି, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କେଉଁଠାରୁ ବ୍ୟାପିଛି ତାହା କହିବା ମୁସ୍କିଲ । ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, କରୋନା ଭୂତାଣ ପ୍ରକୃତରେ କୌଣସି ପଶୁ ଶରୀରରୁ ବ୍ୟାପିଛି କି ଲ୍ୟାବ୍‌ରୁ ଲିକ୍‌ ହୋଇଛି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ପାରୁନାହିଁ । ଆମେରିକାର ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ବ୍ୟୁରୋ କହିଛି ଯେ, ପ୍ରାକୃତିକ ସୃଷ୍ଟି ହେଉ କିମ୍ବା କୌଣସି ଲ୍ୟାବ୍‌ରୁ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ, ଏହା ମଣିଷ ଶରୀରକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଛି ।

କରୋନା ଭାଇରସକୁ ବାୟୋ ଅସ୍ତ୍ର ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିବା ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଦେଶ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏହା ମାନବ ଜାତିକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଚୀନର ଉହାନ୍‌ ଲାବ୍‌ରେ ତିଆରି କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ପରେ ବିଶ୍ବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନର ଏକ ଟିମ ଚୀନର ଉହାନ୍‌ ଲାବ୍‌ ଯାଇ ତଦନ୍ତ କରିଥିଲା । ତଦନ୍ତ ପରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବିଡେନଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

କିଛି ଆମେରିକା ଏଜେନ୍ସି କହିଥିଲେ ଯେ, ଭାଇରସର ଉତ୍ପତ୍ତି ପ୍ରକୃତି ଜନୀତ । କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥିଲେ । ଆମେରିକା ଏଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସିର ଆଉ ଏକ ଟିମ କହିଥିଲା ଯେ, କୌଣସି ପଶୁଠାରୁ ହିଁ କରୋନା ଭାଇରସ ବ୍ୟାପିଛି । ସଂକ୍ରମଣ ଚୀନରୁ ବ୍ୟାପିଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ବିଶ୍ବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନର ଏକ ଟିମ ଉହାନ ଯାଇ ସେଠାରେ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଜିନପିଙ୍ଗ୍‌ ସରକାର ଯାଞ୍ଚରେ ଆଦୌ ସହଯୋଗ କରିନଥିଲେ ।

   Related Posts