oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଦୋକାନରୁ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଯାଇ କରୋନାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଅ

12/05/2021 at 3:48 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୧୨/୫: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମିଳିଥିବା କ୍ଷତିପୂରଣରେ ଖୁସି ନାହାନ୍ତି ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ପୋଲିଂ ଅଧିକାରୀ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ପରିଜନଙ୍କୁ ମିଳିଥିବା ଅନୁକମ୍ପା ରାଶି ବହୁତ କମ। ମଙ୍ଗଳବାର ଏନେଇ କହିବା ସହ କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦକୁ ଅତିକମରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ। କିନ୍ତୁ ଏନେଇ କୌଣସି ନିର୍ଦେଶ ପାରିତ କରିନାହାନ୍ତି କୋର୍ଟ।

ଏନେଇ ସରକାର ଏବଂ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଜବାବ ମାଗିଛନ୍ତି। ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ବର୍ମା ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଅଜିତ କୁମାରଙ୍କ ଖଣ୍ଡପୀଠ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ସେଣ୍ଟରର ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରି ଏହା କହିଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ଅଧିକାରୀମାନେ ମୃତ୍ୟବରଣ କରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ପରିବାରର ଜଣେ ବୋଲି ସାହାରା ଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ଜାଣିଶୁଣି ସରକାର ନିର୍ବାଚନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲଗାଇଥିଲେ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି।

ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି, ‘କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟି କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଗଲା। ଆମକୁ ଲାଗୁଛି ଅନୁକମ୍ପା ରାଶି ଅତି କମରେ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବା ଦରକାର। ଆଶା କରୁଛୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଏବଂ ସରକାର ଏହି ରାଶି ବଢ଼ାଇବା ଉପରେ ବିଚାର କରି ଜବାବ ରଖିବେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ତାରିଖରେ ଏହା ଉପରେ ଶୁଣାଣି ହେବ।’ 

ଅନ୍ୟପଟେ ମେରଠରେ ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ୨୦ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି, ସମସ୍ତ ମୃତ୍ୟୁକୁ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲି କୁହାଯିବା ଦରକାର। କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା କମାଇବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ରୋଗରେ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଉଥିବା ନେଇ କହିବାକୁ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବା କଥା ନୁହେଁ। ୨୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ସଠିକ୍‌ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ ମେରଠ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜର ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେପଟେ ମେରଠ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ପ୍ରନ୍ସିପାଲ୍‌ କହିଛନ୍ତି, ସମସ୍ତ ୨୦ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କରୋନାରେ ହୋଇନାହିଁ।

   Related Posts