scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଆପେ ଆପେ ଆସୁଛି ଟଙ୍କା : ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ

17/01/2019 at 8:24 AM

ବର୍ଦ୍ଧମାନ ୧୭।୧: ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଆପେ ଆପେ ଆସୁଛି ଟଙ୍କା । ଯାହାକୁ ନେଇ  ଏବେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳିଯାଇଛି ।   ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ପୂର୍ବ ବର୍ଦ୍ଧମାନ ଜିଲ୍ଲାର କେତୁଗ୍ରାମ ୨ନମ୍ବର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତିର ଶିବଲୁନ, ବେଲୁନ, ଟୋଲାବାଡି, ସେନପାଡା, ଅମ୍ବାଲଗ୍ରାମ, ନବଗ୍ରାମ ଏବଂ ଗଙ୍ଗାଟିକୁରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଟଙ୍କା ଜମା ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯେଉଁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ମିଳିଛି ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ୧୦ ହଜାର କିମ୍ବା ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜମା ହୋଇଛି ।

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଆକାଉଣ୍ଟ ୟୁକୋ ବ୍ୟାଙ୍କ, ୟୁନାଇଟେଡ଼ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଅଛି ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ହିଁ କେବଳ ଏହିଭଳି ଟଙ୍କା ଯାଉଛି ।

ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଏ ନେଇ କିଛି କହିବା ଏବେ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଯେବେଠାରୁ ଲୋକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟଙ୍କା ଆସିଛି ଚାରିଆଡ଼େ ଖବର ପ୍ରଚାର ହୋଇଯାଇଛି । ଫଳରେ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଲୋକଙ୍କ ଲମ୍ବା ଲାଇନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଏନ୍ଇଏଫଟି ମାଧ୍ୟମରେ ଜମା ହେଉଛି । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ କେତୁଗ୍ରାମର ବିଧାୟକ ଶେଖ୍ ଶାହନୱାଜ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଉପରକୁ ଆଙ୍ଗୁଠି ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଥିଲେ ଲୋକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟଙ୍କା ଆସିବ । ଏହା ଆଉ ସେହି ଟଙ୍କା ନୁହେଁ ତ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ବିଧାୟକ । ବିଧାୟକଙ୍କ ଏଭଳି ବୟାନକୁ କିଛି ଗ୍ରାମବାସୀ ସତ ଭାବି ନେଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଭାବୁଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସରକାର ଟଙ୍କା ଜମା କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଖବର ନାହିଁ ଯେ ଲୋକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ କେଉଁଠାରୁ ଟଙ୍କା ଆସୁଛି ଏବଂ କିଏ ଟଙ୍କା ଜମା କରୁଛି । ଏହି ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ ଚାଲିଥିବା ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts