Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ହସ୍ତ ରେଖାରୁ ଜାଣିପାରିବେ କେବେ କେଉଁ ରୋଗ ହେବ ବା କେବେ କେଉଁଠି ଦୁର୍ଘଟଣା ହେବ

26/01/2019 at 5:26 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୬/୧ : ହସ୍ତରେଖାରେ ଜୀବନ ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଭବିଷ୍ୟତ ଗଣନା କରିଥାନ୍ତି ହସ୍ତରେଖା ବିଶେଷଜ୍ଞ | ହସ୍ତରେଖାରୁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ହେବାକୁଥିବା ରୋଗ ବୈରାଗ, ଦୁର୍ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ | ଜ୍ୟୋତିଷଶାସ୍ତ୍ରରେ ହାତ ପାପୁଲିରେ ଥିବା ଜୀବନ ରେଖାକୁ ବହୁତ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି | ବୃଦ୍ଧାଙ୍ଗୁଳି ଏବଂ ବିଶି ଆଙ୍ଗୁଳି ମଝିରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ବୃଦ୍ଧାଙ୍ଗୁଳିର ତଳିଆ ଅଂଶ ଦେଇ କଚି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥାଏ ଏହି ରେଖା | ଏହି ରେଖା ଦ୍ୱାରା ଜୀବନରେ ଘଟିବାକୁ ଥିବା ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ସହ ମୃତ୍ୟୁ ବିଚାର ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥାଏ | ଏହି ରେଖା ଉପରେ ତ୍ରିଭୁଜ ଚିହ୍ନ ଥିଲେ ବହୁତ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ | ଜୀବନରେଖା ଉପରେ ଧ୍ବଜା, ଚକ୍ର ଏବଂ ସ୍ୱସ୍ତିକ ଚିହ୍ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ବିଚାର କରାଯାଏ | 

ଜୀବନରେଖା ଛୋଟ ଥିଲେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତା ମଧ୍ୟ କମ ଥାଏ | ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ କମ ଥାଏ | ଜୀବନରେଖା ପଞ୍ଜୁରୀ ଭଳି ରହିଥିଲେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ | ଏମାନେ ସବୁବେଳେ କୌଣସି ନା କୌଣସି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥାଆନ୍ତି | ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଜୀବନରେଖା ପତଳା ଏବଂ ଝାପସା ଥାଏ ସେମାନେ ବହୁତ ସମୟ ଧରି ରୋଗରେ ପଡ଼ିଥାନ୍ତି | ଏମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହେନାହିଁ | ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଜୀବନରେଖା ସିଢି ଭଳି ଥାଏ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ସଂଘର୍ଷମୟ ହୋଇଥାଏ | ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ | ଏମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ |

ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଜୀବନରେଖାର ଶେଷ ଭାଗରେ ଗାଈ ଲାଞ୍ଜ ଭଳି ରେଖା ଥାଏ ତାହେଲେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜୀବନ ସାରା ଅନେକ କ୍ଷତି ସାହିବା ସହ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥାନ୍ତି | ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଜୀବନରେଖା ଢେଉ ଭଳି ଥାଏ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଭଲ ଘଟିନଥାଏ |

ଯଦି କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେଖା ଆକ୍ରମକ ମଙ୍ଗଳରୁ ଆସି, ଅର୍ଥାତ ଯେଉଁଠାରୁ ଜୀବନରେଖା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ, ସେଠାରୁ ଆସି ଜୀବନରେଖାକୁ କାଟିଥାଏ, ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଶତ୍ରୁଠାରୁ ହିଁ କ୍ଷତି ପହଂଚିଥାଏ | ଏମାନେ ସବୁବେଳେ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତାରେ ରହିଥାନ୍ତି | ଏମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ନଥାଏ | ତା’ଛଡା ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ |

ହାତରେ ଅନେକ ରେଖା ଥିଲେ ମାଇଗ୍ରେନ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ | ଜୀବନରେଖା ଛୋଟ ଥିଲେ ପାଚନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ |

ଜୀବନରେଖାର ମୂଳରେ ଯଦି ଅଧିକ ରେଖା ଥାଏ ତାହେଲେ ଜୀବନରେ ଅସ୍ଥିରତା ଲାଗିରହିଥାଏ | ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଜୀବନରେଖା କଚି ଆଡକୁ ଦୁଇ ଭାଗ ହୋଇଯାଇଥାଏ, ସେମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପୈତୃକ ଘରଠାରୁ ଅନେକ ଦୂରରେ ହୋଇଥାଏ |

ଜୀବନରେଖାର ଶେଷ ଭାଗକୁ ଯଦି ଗୁଣନ ଚିହ୍ନ ଥାଏ ତାହେଲେ ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ମଣିଷ ବହୁତ ଦୁଃଖ ପାଇଥାଏ | ଜୀବନରେଖା ଯଦି ମଝିରେ କେଉଁଠି କଟି ଯାଇଥାଏ ତାହେଲେ ଦୁର୍ଘଟଣା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ | ଏହାଛଡା ଏମାନେ କୌଣସି ଭୟଙ୍କର ରୋଗର ମଧ୍ୟ ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି |

   Related Posts