vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟି ବନ୍ଦ କରି ବ୍ୟାଟିଂ କର, ପଡିଆରେ ଜନି ବେୟରଷ୍ଟୋଙ୍କ- ବିରାଟ କୋହଲି ମୁହାଁମୁହିଁ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତି : ଆଜି ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତାର ପ୍ରମାଣ ଦେବେ ଏକନାଥ, ସେପଟେ ଅଡୁଆରେ ଠାକରେ ଗୋଷ୍ଠୀ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ଫିଟ୍, ସୁସ୍ଥ ହେଲା ପରେ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍
  • ||
  • ଖାଲି ଶତକ ନୁହେଁ, ବଡ ସ୍କୋର କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ବିରାଟ ବିଫଳ : ଏଜବେଷ୍ଟନ୍ ଟେଷ୍ଟରେ ବି ଫ୍ଲପ୍ ରନ୍ ମେସିନ୍
  • ||

ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ସସ୍‌ପେନ୍ସ : ସୀମାରେ ପ୍ରବଳ ଗୁଳିଗୋଳା ବର୍ଷଣକୁ ନେଇ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜରୁରୀ ବୈଠକ, ଆସନ୍ତାକାଲି ବସିବ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକ

4/08/2019 at 2:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪|୮: କାଶ୍ମୀରରେ କିଛି ଗୋଟିଏ ବଡ଼ ଘଟଣା ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି ଏମିତି କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ସାରା ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ମୋଦି ସରକାର ଆସନ୍ତାକାଲି କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତାକାଲି ସଂସଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ସକାଳ ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକ ବସିବ ।  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ବାସଭବନ ୭ ଲୋକକଲ୍ୟାଣ  ମାର୍ଗରେ ବସିବାକୁ ଥିବା ବୈଠକରେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା ହେବା ନେଇ  ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । 

ଅନ୍ୟପଟେ ସୀମାରେ ପ୍ରବଳ ଗୁଳିଗୋଳା ବର୍ଷଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ  ଅମିତ ଶାହା  ସଂସଦ ଭବନରେ ଏକ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି ।  ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା  ଅଜିତ ଡୋଭାଲ ଓ ଗୃହ ସହିବ ଅଜିତ ଗୌବା ଓ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି । 

ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ ବଢ଼ିଥିବା ବେଳେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଏହାକୁ ପ୍ରତିହତ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି ।  କେରାନରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ୭ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।  ସେପଟେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ସଂରକ୍ଷଣ ବିଲ୍ ଆସନ୍ତାକାଲି ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଆଗତ ହେବ । ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ  ଶାହା ବିଲ୍  ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ ।  କାଶ୍ମୀରର ଆର୍ଥିକ ଅନଗ୍ରସର ଯୁବକଯୁବତୀଙ୍କୁ  ଚାକିରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ସଂରକ୍ଷଣ ଦେବା ଲାଗି ଏଥିରେ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି । 

କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆସନ୍ତାକାଲି ଗୃହରେ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ବିରୋଧୀ ଦଳଗୁଡ଼ିକ କହିସାରିଛନ୍ତି ।  କାଶ୍ମୀରରେ କାହିଁକି  ସେନା ପଠାଇବା ଜରୁରୀ ପଡ଼ିଲା ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆସନ୍ତାକାଲି ଶୂନ୍ୟକାଳରେ  ଉଠାଇବା  ଲାଗି ନୋଟିସ ଦେଇଛି ପିଡିପି ।  ସେହିପରି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ କିଭଳି ସାମ୍ନା କରାଯିବ ସେନେଇ ବିଜେପିର ମଧ୍ୟ ଏକ ବୈଠକ ବସିଛି। 

   Related Posts