scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁତିନଙ୍କୁ ପୁଣି ଝଟକା, ୬୦ରୁ ଅଧିକ ମିସାଇଲ୍ ମାରି ଖସାଇଲା ୟୁକ୍ରେନ୍ !

6/12/2022 at 1:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୟୁକ୍ରେନର ଜୋରଦାର ହାମଲା । ଋଷ୍ ମାସାଇଲ ମାଡ଼ର ମୁହଁତୋଡ଼ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ୟୁକ୍ରେନ ସୈନ୍ୟ । ପ୍ରାୟ ୬୦ରୁ ୭୦ ଋଷୀୟ ମସାଇଲକୁ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଖସାଇଦେଇଥିବା ଦାବି ହୋଇଛି । ସେପଟେ ୧୭ଟି ମିସାଇଲ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଭେଦ କରିଥିବା ଋଷ୍ ରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ଥମିବାର ନାଁ ଧରୁନାହିଁ ଋଷ-ୟୁକ୍ରେନ୍ ଯୁଦ୍ଧ । ଦିନକୁ ଦିନ ଉଗ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ସୋମବାର ଋଷ୍ ଏୟାରବେସ୍ ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍ ଆଟାକ୍ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ମସ୍କୋର ଦୁଇଟି ଏୟାରବେସ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ସେହିପରି ୪ଜଣଙ୍କ ଗମ୍ଭୀର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଋଷ୍ ସୀମା ଭିତରେ ଡ୍ରୋନ୍ ମାଡ଼ ହୋଇଛି । ପରେ ଋଷୀୟ ସେନା ଡ୍ରୋନକୁ ମାରି ଖସାଇବା ସହିତ ୟୁକ୍ରେନ୍ ଉପରେ ମିସାଇଲ୍ ଆଟାକ୍ କରିଥିଲେ । ଏନେଇ ଋଷ୍ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ସେପଟେ ପୁତିନଙ୍କୁ କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ଜେଲେନସ୍କି । ୟୁକ୍ରେନ୍ ସୈନ୍ୟ ଜୋରଦାର ହମଲା କରିଛନ୍ତି । ଆଣ୍ଟି ବାଲାଷ୍ଟିକ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମାଡ଼ କରି ପ୍ରାୟ ୬୦ରୁ ୭୦ଟି ଋଷୀୟ ମିସାଇଲକୁ ମାରି ଖସାଇଥିବା ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ୧୭ଟି ମିସାଇଲ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଭେଦ କରିଥିବା ଋଷ୍ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

୯ମାସରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି ଋଷ-ୟୁକ୍ରେନ ଯୁଦ୍ଧ । ଆତ୍ମଘାତୀ ମିସାଇଲ୍ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପୁଛି ୟୁକ୍ରେନ୍ । ପ୍ରଥମରୁ ଋଷ୍ ଆକ୍ରମଣକୁ ଜୋରଦାର କରିଥିଲା । ହେଲେ ଏବେ ୟୁକ୍ରେନ ସୈନ୍ୟ ଋଷ୍ ଉପରେ ଭାରି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁତିନଙ୍କ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଝଟକା ଲାଗୁଛି ।

   Related Posts