oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ଶାଶୂ ଘର ଛାଡିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଘର ଛାଡିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

ଶ୍ରମିକ କରିବାକୁ ୟୁକ୍ରେନ ଲୋକଙ୍କୁ ଋଷ ନେଇଯାଉଛନ୍ତି ପୁଟିନ ସେନା, ମାରିଅପୋଲ ସିଟି କାଉନସିଲର ଦାବି

21/03/2022 at 11:16 AM

କିଭ୍ ୨୧/୦୩ : ୟୁକ୍ରେନର ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ଋଷର ସେନା ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରଖିଛି । ଋଷର ସୈନ୍ୟବାହିନୀର ୟୁକ୍ରେନ ସହର ମାରିଅପୋଲ ଉପରେ ବୋମା ମାଡ଼ ହେବାର ଖବର ରହିଛି । ୟୁକ୍ରେନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି ମାରିଅପୋଲରେ ଋଷର ସୈନ୍ୟବାହିନୀର ଅତ୍ୟଧିକ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

ଜେଲେନସ୍କି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାରିଆପୋଲର ଋଷର ଅବରୋଧ ଏକ ଆତଙ୍କ ଯାହା ଆଗାମୀ ଶତାବ୍ଦୀ ପାଇଁ ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇ ରହିବ । ଏଥି ସହିତ, ମାରିଅପୋଲ ସିଟି ପରିଷଦ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏଠାରେ ଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଋଷକୁ ନିଆଯାଉଛି । ଜଣେ ଆଇନଜୀବୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ଲୋକଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଶ୍ରମ ପାଇଁ ଋଷର ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳକୁ ନିଆଯାଉଛି ।

ନଗର ପରିଷଦ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଦଖଲକାରୀମାନେ ୟୁକ୍ରେନରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଋଷକୁ ଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଅନେକ ହଜାର ମାରିଅପୋଲ୍ ବାସିନ୍ଦା ଋଷର ଅଞ୍ଚଳକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।
ମାରିଆପୋଲରୁ ଋଷ ଯାଇଛନ୍ତି ୨,୯୭୩ ଲୋକ :
ପୂର୍ବ ୟୁକ୍ରେନର ଋଷ ସମର୍ଥିତ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୪ ତାରିଖରୁ ମାରିଆପୋଲରୁ ଋଷିଆକୁ ୨,୯୭୩ ଜଣଙ୍କୁ ବିତାଡିତ କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୫୪୧ଜଣ ୟୁକ୍ରେନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ନିଆଯାଇଥିଲା । ମାରିଅପୋଲ୍ ସିଟି କାଉନସିଲ୍ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଋଷର ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପଠାଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଋଷର ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନର ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ।
ମାରିଆପୋଲ ସ୍କୁଲରେ ଋଷ ସେନାର ହମଲା :
ରବିବାର ୟୁକ୍ରେନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଋଷୀୟ ସୈନ୍ୟବାହିନୀ ବନ୍ଦର ସହର ମାରିଅପୋଲରେ ଏକ ସ୍କୁଲ ଉପରେ ବୋମା ମାଡ଼ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଠାରେ ଅତି କମରେ ୪୦୦ ଲୋକ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ । ସପ୍ତାହରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଋଷ ଏକ କୋଠାକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ଯେଉଁଠାରେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛନ୍ତି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର ଦିନ ଋଷର ସୈନ୍ୟମାନେ ମାରିଅପୋଲର ଏକ ଥିଏଟର ଉପରେ ବୋମା ମଧ୍ୟ ପକାଇଥିଲେ । ଏହା ଭିତରେ ପ୍ରାୟ ୧୩୦୦ ଲୋକ ଥିଲେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ।

   Related Posts