Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ: ହଟିଲା କଟକଣା, ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ବାତ୍ୟାର ରୂପନେବ ଗଭୀର ଅବପାତ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା
  • ||
  • ୧୭ ଜଣିଆ ରଣଜୀ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା : ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆ ମୁହଁ
  • ||
  • ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଋଣ କରି ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା, ୭ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||

ବ୍ରିଟେନରେ ଇନ୍ଧନ ସଙ୍କଟ : ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ଲୋକଙ୍କ ମାଡପିଟ୍‌, ମିଳୁନି ତେଲ ଓ ଗ୍ୟାସ୍‌, ଆଗକୁ ସ୍ଥିତି ଭୟଙ୍କର ଆଶଙ୍କା

27/09/2021 at 6:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୯ : ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ତୈଳ ପଦାର୍ଥ କମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଉତ୍କଟ ଭିଡ ମଧ୍ୟରେ ଆଉ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଶେଷ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ  ମତ ଦେଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବ୍ରିଟେନ୍‌ରେ ଆଉ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭର ମିଳୁନଥିବାରୁ ଇନ୍ଧନ ଯୋଗାଣ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । ଯାହା ଫଳରେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ତେଲ ନାହିଁ । ଫଳ ସ୍ବରୂପ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପଗୁଡିକରେ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍‌ ଲାଗିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଇନ୍ଧନ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ନିଜ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ଲୋକମାନେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଭରିବାକୁ ଠେଲାପେଲା ହେବାରୁ ମାଡପିଟି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ଇନ୍ଧନ ନେଇ ଆସୁଥିବା ଟ୍ରକ ଗୁଡିକର ଡ୍ରାଇଭର ଅଭାବରୁ ପମ୍ପଗୁଡିକରେ ତେଲ ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଲୋକମାନେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ତେଲ ପକାଇବାରୁ ପମ୍ପଗୁଡିକରେ ତେଲର ଘୋର ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଯାହା ଫଳରେ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ବାହାରେ କାରଗୁଡିକର ଲମ୍ବା ଲାଇନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ବ୍ରିଟେନରେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଖାଲି ପଡିଛି । ତୈଳ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ମିଲିଟାରୀ ଫୋର୍ସର ସହଯୋଗ ନେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତୀ ବୋରିସ୍‌ ଜନ୍‌ସନ୍‌ । ବ୍ରିଟେନର ସବୁଠାରୁ ବଡ ତୈଳ ଯୋଗାଣକାରୀ ସଂସ୍ଥା ପେଟ୍ରୋଲ ରିଟେଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନ୍‌ କହିଛି ଯେ, ଦେଶର ମୋଟ ୮ ହଜାର ଗ୍ୟାସ୍‌ ଷ୍ଟେସନଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ କମ୍ପାନୀ ୫୫୦୦ ପମ୍ପର ଯୋଗାଣଭାର ହାତକୁ ନେଇଛି । ସେଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ପମ୍ପରେ ତେଲ ନାହିଁ । ଯେଉଁ ପମ୍ପ ଗୁଡିକରେ ତେଲ ଅଛି ତାହା ଖୁବଶୀଘ୍ର ଶେଷ ହେବାକୁ ବସିଲାଣି ।

ପେଟ୍ରୋଲ ନିଅଣ୍ଟ ହେବାର ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ହେଉଛି ଲୋକମାନେ ଆତଙ୍କିତ ହେବା । ପେଟ୍ରୋଲ ସରିଯିବ ଭାବି ଅଧିକାଂଶ ନିଜ ନିଜ ଗାଡି​‌ରେ ତେଲ ଫୁଲ କରିନେଇଛନ୍ତି । ଏପଟେ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଅଭାବ ଦେଖାଯାଉଛି । ଯାହା ଫଳରେ ତେଲ ମଧ୍ୟ ପମ୍ପ ଗୁଡିକରେ ପହଞ୍ଚିପାରୁନାହିଁ । ଏହାକୁ ନେଇ ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ ଜନ୍‌ସନ୍‌ । ସେନା ସହାୟତାରେ ଟାଙ୍କିଗୁଡିକୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପଠାଇବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଜନ୍‌ସନ୍ କହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ନୂଆ ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ପାଇଁ ବାଧକ ସାଜିଛି ଲାଇସେନ୍ସ । କରୋନା ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ସେମାନେ ଲାଇସେନ୍ସ ବାହାର କରିପାରୁନାହାନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ ଟ୍ରକ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକିୟ ଡ୍ରାଇଭର ମିଳୁନାହାନ୍ତି ।  

   Related Posts