AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ତାଲିବାନ ପତାକା ଆଗରେ ଫଟୋ ଉଠାଇଲେ ଅଧିକାରୀ, ଏବେ କ୍ଷମା ମାଗୁଛି ଜାତିସଂଘ

21/01/2023 at 11:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତାଲିବାନର ପତାକା ସାମନାରେ ଠିଆ ହୋଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଫଟୋ ସାମନାକୁ ଆସିବା ପରେ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ଏବେ କ୍ଷମା ପ୍ରର୍ଥନା କରୁଛି । ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ଉପ-ମହାସଚିବ ଅମୀନା ମହମ୍ମଦଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଟିମ୍ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ କିଛି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଫଟୋ ଭାଇଲାର ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଏଥିରେ ସେମାନେ ତାଲିବାନ ପତାକା ଆଗରେ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଏବେ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ କ୍ଷମା ମାଗିଛି ।

ଜାତିସଂଘର ଏକ ଶୀର୍ଷ ସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିନିଧି ଶୁକ୍ରବାର ନିଜର ଚାରି ଦିନିଆ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ ଶେଷ କରିଥିଲେ । ଏହି କମିଟିରେ ଅମୀନା ମହମ୍ମଦ, ସୀମା ବାହୋସ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ମାମଲାର ସହାୟକ ମହାସଚିବ ଖାଲିଦ ଖିଆରୀ ସାମିଲ ଥିଲେ । ନିଜର ଏହି ଯାତ୍ରାରେ କମିଟିର ସଦସ୍ୟମାନେ ତାଲିବାନ ସହ ଆଲୋଚନା କରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଧିକାର ଦିଆଯିବା ବିଷୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ । ଜାତିସଂଘର ଜଣେ ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ତାଲିବାନର କିଛି ଅଧିକାରୀ ଏହାର ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ବେଳେ ଅଧିକଂଶା ସ୍ପଷ୍ଟ ରୂପେ ଏହାର ବିରୋଧରେ ଥିଲେ ।

ତେବେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ତାଲିବାନ ପତାକା ସାମନାରେ ଫଟୋ ଉଠାଇବାକୁ ନେଇ ଅନେକ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇଛି ଜାତିସଂଘ । ଜାତିସଂଘ ମହାସଚିବ ଆଣ୍ଟୋନିଓ ଗୁଟରେସଙ୍କ ଉପ-ମୁଖପାତ୍ର ଫରହାନ ହକ କହିଛନ୍ତି, ‘ସେଠାରେ ଫଟୋ ଉଠାଯିବାର ନଥିଲା’ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ରୂପେ ଗୋଟିଏ ଭୁଲକୁ ଦର୍ଶାଉଛି । ଏହା ଭୁଲ ଅଟେ ଏବଂ ଆମେ ଏଥିପାଇଁ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛୁ । ଏହି ବିଷୟରେ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହ ସେମାନଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି’ ।   

   Related Posts