ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ: ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ଶରୀରରେ ରହିଛି ଅନେକ କ୍ଷତଚିହ୍ନ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର: ଜଳିଗଲା ଘରୋଇ ବସ୍ ନାଗରାଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ କଣ୍ଡକ୍ଟର
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ନାଳରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପାଖରେ ପଡିଛି ବାଇକ ଓ ମଦବୋତଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୧୫ ବଖରା, ୨ ଗୋ-ମାତା ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • କଟକ: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଝରଣା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||

ରିପୋର୍ଟରେ ନାଁ ନାହିଁ, ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା କେମିତି ପୂରଣ ହେବ ୨ଟି ଗାଁର ଲୋକଙ୍କ ଘର ସ୍ବପ୍ନ ?

6/12/2019 at 5:47 PM

ନବରଙ୍ଗପୁର ୬।୧: ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ସବୁ ଗରିବଙ୍କୁ ମିଳିବ ପକ୍କା ଘର । ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତରେ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମୋ କୁଡ଼ିଆ, ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର, ଗୋପବନ୍ଧୁ ଆବାସ ଭଳି ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଘର ହୀନଙ୍କୁ ଘର ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ସାମାଜିକ ଆର୍ଥିକ ଓ ଜାତିଭିତ୍ତିକ ରିପେ।ର୍ଟରେ ନାଁ ଚଢି ନଥିବାରୁ ଘର ଖଣ୍ଡ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେ।ଇଛନ୍ତି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାର ୨ଟି ଗାଁର ଲେ।କ ।

ଆର୍ଥିକ ଅନଗ୍ରସର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ପକ୍କା ଘର ଯେ।ଗାଇଦେବା ପାଇଁ ସରକାର ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ।୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶର ସମସ୍ତ କଚ୍ଚା ଘର ଗୁଡିକୁ ପକ୍କା ଘର କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି । ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ଗରିବ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଘର ଯୋଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। କିନ୍ତୁ ନବରଙ୍ଗପୁର ନନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଳକ ମାଳିଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବି.ମାଳିଗୁଡା ଓ ଚିଲିଗୁଡା ଗାଁ ଲେ।କଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବପ୍ନ ପାଲଟିଛି ଘର । ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏସ.ଇ.ସି.ସି ତାଲିକାରେ ନାଁ ନଥିବାରୁ ଗତ ତିନି ବର୍ଷ ଧରି ଘର ଖଣ୍ଡିକ ପାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି ଏହି ଦୁଇଟି ଗାଁର ଲେ।କ । ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବାକୁ ଘର ଖଣ୍ଡେ ନଥିବା ବେଳେ ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ବଞ୍ଚୁଛନ୍ତି । କିଏ ପଲିଥିନ୍ ପକାଇ ରହୁଛି ତ କିଏ ଛାଟିମାଟି ଘରେ ଭାଗ୍ୟକୁ ଆଦରି ପଡି ରହୁଛନ୍ତି ।

ଏସ.ଇ.ସି.ସିତାଲିକାରେ ନାଁ ଉଠାଇବାକୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ହିତାଧିକାରୀ । ବିଧାୟକ, ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କହି କହି ଥକି ଗଲେଣି । ସମସ୍ତଙ୍କର ଗେ।ଟିଏ ଉତ୍ତର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେ।ଇଯିବ । ଅନ୍ୟପଟେ ନିକଟରେ ଏକ ସର୍ଭେ କରାଯାଇଛି । କିଛି ତ୍ରୁଟି ଥିଲେ ଶୀଘ୍ର ସଂଶୋଧନ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରକଳ୍ପ ସଂଯେ।ଜକ ।

   Related Posts