Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ହରିଣ ମାଂସ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଦୁଇ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, କଟା ମୁଣ୍ଡ ଓ ଗୋଡ ଜବତ

19/02/2020 at 9:09 AM

ଆଠଗଡ ୧୯।୨: ଚୋରାରେ ଚାଲିଥଲା ହରିଣ ଶିକାର । ମାଂସ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଶିକାରୀ । ଏବେ ବନ ବିଭାଗ ହାତରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି ଶିକାରୀ । ହରିଣର କଟା ମୁଣ୍ଡ ଓ ଗୋଡ ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ । ଅଭିଯୋଗରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୩୫୦ ରୁ ୪୦୦ ଟଙ୍କା ରେ ମିଳୁଥିଲା ହରିଣ ମାଂସ । ସ୍କୁଟି ଓ  ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ୍ ଗାଡ଼ିରେ ଗୁରୁଡିଝାଟିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖୁଲମଖୁଲା ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା ଆଉ ଏହାର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଗରାଖମାନେ ମଧ୍ୟ ଆନନ୍ଦରେ ନେଉଥିଲେ ଏହି ଜଙ୍ଗଲୀ ମାଂସକୁ। ଏହି ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ଛାନଭିନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଆଠଗଡ଼ ବନବିଭାଗ । ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ ରେଞ୍ଜର ମାଗୁଣି ଚରଣ ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଏକ ଟିମ୍ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନଜର ରଖିଥିଲା ଏହି ଶିକାରୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ।

ଗତ ସାତ ମାସ ଧରି ବାରମ୍ବାର ବନବିଭାଗକୁ ଚକମା ଦେଇ ଖସିଯାଉଥିବା ଏହି ଶିକାରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଆଜି ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ କାବୁ କରିଛି ବନ ବିଭାଗ । ସେମାନେ ହେଲେ ଓସ୍ତପୁର  ଗ୍ରାମର ଶିଶିର କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରଦୀପ୍ତ କୁମାର ସାହୁ ଓ କଣ୍ଟାଣିଆ ଗ୍ରାମର ଜଗନ୍ନାଥ ମଙ୍ଗୁଆଳଙ୍କ ପୁଅ ପବିତ୍ର ମଙ୍ଗୁଆଳ । ଉଭୟ ଅଭ୍ୟାସ ଗତ ଶିକାରୀ । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ୧୦୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ହରିଣ ଶିକାର କରି ମାଂସ ଓ ଚମଡା ବିକ୍ରି କରିଥିବା ଆଠଗଡ଼ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

   Related Posts