ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କୋର୍ଟରେ ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ ଉଦ୍ୟମ, କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ICMRର ପରାମର୍ଶ, ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଲେ ଖାଅନି ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍
  • ||
  • ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୃହରେ ହଙ୍ଗାମା, ଗୃହ ମୁଲତବୀ କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌ର ରେଡ୍, ୩ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ
  • ||

ବିପଦରେ ଟ୍ଵିଟର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚାକିରୀ ! ମସ୍କ ଆସିବା ପରେ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇପାରେ ଛଟେଇ

21/10/2022 at 8:17 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।୧୦: ଟେସଲା ସିଇଓ ଏଲନ୍ ମସ୍କଙ୍କ ୪୪ ବିଲିୟନ ଡଲାରର ଟ୍ୱିଟର ଡିଲ୍‌କୁ ଖବର ଖୁବ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛି। ହେଲେ ଏହି ସମୟରେ ଏହି ଡିଲ୍‌ ପୁରା ହୋଇଛି। କାହିଁକି ନା ବିଲିୟନେର ମସ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀ ଟ୍ୱିଟରରୁ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରି ପାରନ୍ତି। ୱାଶିଂଟନ୍ର ପୋଷ୍ଟ ଗୁରୁବାର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର କାଗଜପତ୍ର ଗୁଡ଼ିକୁ ଦର୍ଶାଇ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ଟ୍ୱିଟର ଇଙ୍କ୍‌କୁ କିଣିବା ପାଇଁ ମସ୍କ ତାଙ୍କ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ନିବେଶକମାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ସେ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀର ୭ ହଜାର ୫୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପ୍ରାୟ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ଛଟେଇ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ।

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ କିଏ ଥାଉନା କାହିଁକି ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଚାକିରି ହ୍ରାସ ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଏଥି ସହିତ ଟ୍ୱିଟରର ବର୍ତ୍ତମାନର ପରିଚାଳନା ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା କମ୍ପାନୀର ବେତନକୁ ପ୍ରାୟ ୮୦୦ ନିୟୁତ ଡଲାରକୁ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି। ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟ୍ୱିଟର ଏହା ଉପରେ କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇନାହିଁ। ୱାଶିଂଟନ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀର ମାନବ ସଂସାଧନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଷ୍ଟାଫ୍‌ଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ କୌଣସି ବଡ଼ ଧରଣର ଛଟେଇ ଯୋଜନା କରୁନାହାଁନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିବା ଏବଂ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ଯୋଜନା ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କିନ୍ତୁ ଏହି ଯୋଜନା କମ୍ପାନୀ କିଣିବା ପାଇଁ ମସ୍କଙ୍କ ଅଫର ପୂର୍ବରୁ ଆସିଥିଲା।

ଟ୍ୱିଟର କିଣିବା ପାଇଁ ମସ୍କ ମେ ମାସରେ ଡିଲରୁ ଓହରିଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ବଟ୍ ଏବଂ ସ୍ପାମ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ନକରିବାକୁ ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଉଭୟ ପକ୍ଷରେ ଅନେକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ମାସ ଆରମ୍ଭରେ, ମସ୍କ ନିଜର ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ଓଲଟପାଲଟ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ମୂଳ ସର୍ତ୍ତାବଳୀରେ ଏହି ଡିଲ୍ ସହିତ ଆଗକୁ ବଢିବେ। ଏନେଇ ମସ୍କ ବୁଧବାର ଦିନ ଟ୍ୱିଟର ଡିଲ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଟ୍ୱିଟର ଅଧିଗ୍ରହଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଟ୍ୱିଟର ପାଇଁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଦେଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀର ଦୀର୍ଘ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

   Related Posts