scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଆଣବିକ ଦସ୍ତାବିଜ ପାଇଁ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଘରେ ହୋଇଥିଲା ଚଢଉ : ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ତଥ୍ୟ

12/08/2022 at 7:40 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୨|୦୮: ଆମେରିକୀୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଏଫବିଆଇ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଘରେ ଚଢଉ କରିଥିଲା । କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଏଫବିଆଇ ନ୍ୟୁକ୍ଲିଅର ଦସ୍ତାବିଜ ସନ୍ଧାନରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଘରେ ଚଢଉ କରିଥିଲା । ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ପୋଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଏନେଇ ବଡ ଦାବି କରାଯାଇଛି ।  

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏଫବିଆଇ ନିକଟରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଫ୍ଲୋରିଡା ସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ତଲାସୀ ଅଭିଯାନ କରିଥିଲା । ସେଠାରୁ ସଂସ୍ଥା ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଗଜପତ୍ର ଜବତ କରିଥିଲା । ଏଫବିଆଇ ସୂତ୍ରାନୁସାରେ, ଏହି ଚଢଉ ଜାଣିଶୁଣି କରାଯାଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଟ୍ରମ୍ପ ଘରେ ନଥିଲେ । ଟ୍ରମ୍ପ ଥିଲେ ଚଢଉ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାନ୍ତା । ଏପରିକି ଟ୍ରମ୍ପ ଚଢଉକୁ ରାଜନୈତିକ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରିପାରିଥାନ୍ତେ ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ, ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଘରେ ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସ ସହ ଜଡିତ କିଛି କାଗଜପତ୍ର ସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ଚଢଉ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ସେ ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସ୍ ଛାଡିବା ପରେ ଫ୍ଲୋରିଡା ନେଇ ଆସିଥିଲେ । ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏହି ଚଢଉ କରିଥିଲା । ଗତ ମେ ରେ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କିଛି ଘନିଷ୍ଠଙ୍କୁ ଜେରା କରିଥିଲା ।

ଏଫବିଆଇ ଅନୁସାରେ, ସଂସ୍ଥା ପ୍ରେସିଡେନସିଆଲ୍ ରେକର୍ଡ ଆକ୍ଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି । କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ୧୫ଟି ବାକ୍ସରେ ଥିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର ଜବତ ହୋଇଥିଲା ।  

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଚଢଉକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ । ଏହା ଆମେରିକା ଇତିହାସ ପାଇଁ କଳାଦିନ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ଏପରି କେଉଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସହ ହୋଇନଥିଲା । ଏହା କ୍ଷମତାର ଅପବ୍ୟବହାର ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts