Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ମୋରବି ପୋଲ ଦୁର୍ଘଟଣା ଉପରେ ଟ୍ୱିଟକୁ ନେଇ ଟିଏମସି ମୁଖପାତ୍ର ଗିରଫ, ଜୟପୁରରୁ ଉଠାଇନେଲା ଗୁଜରାଟ ପୋଲିସ

6/12/2022 at 4:09 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତ୍ରୁଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ଏବଂ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ସାକେତ ଗୋଖଲେଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ଟିଏମସି ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀ ନେଇ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ଡେରେକ ଓ’ବ୍ରାୟନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଟିଏମସି ସାଂସଦ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସାକେତ ଗୋଖଲେ ସୋମବାର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଜୟପୁର ପାଇଁ ରାତି ୯ଟାରେ ବିମାନ ଧରିଥିଲେ । ତେବେ ସେ ଜୟପୁରରେ ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ ଗୁଜରାଟ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ନେଇଥିଲା । ସାଂସଦ ଡେରେକ ଓ’ବ୍ରାୟନ କହିଛନ୍ତି ସୋମବାର ରାତିରେ ସାକେତ ନିଜ ମାଆଙ୍କୁ ଫୋନ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ଗୁଜରାଟ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଅହମଦାବାଦ ନେଇ ଯାଉଛି ଏବଂ ଆଜି ଅପରାହ୍ଣରେ ଅହମଦାବାଦରେ ପହଞ୍ଚିବେ । ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଦୁଇ ମିନିଟ୍ ଫୋନ କରିବାରୁ ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଫୋନ ଏବଂ ସବୁ ସାମନା ଜବତ କରି ନେଇଥିଲେ । ଟିଏମସି ସାଂସଦ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋରବି ପୋଲ ଛିଣ୍ଡିବା ଘଟଣାରେ ସାକେତଙ୍କ ଟ୍ୱିଟକୁ ନେଇ ଅହମଦାବାଦ ସାଇବର ସେଲ୍ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା । ଟିଏମସି ସାଂସଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ସବୁ ଟିଏମସି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳକୁ ଚପ୍ କରାଇବା ପାଇଁ କରାଯାଉଛି । ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ରାଜନୈତିକ ଶତ୍ରୁତାକୁ ଭିନ୍ନ ସ୍ତରକୁ ନେଇ ଯାଉଛି ।

ତେବେ ଏହି ପୂରା ବିବାଦ ଟିଏମସି ମୁଖପାତ୍ର ସାକେତ ଗୋଖଲେଙ୍କ ସେହି ଅଭିଯୋଗରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ପିଏମ୍ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ । ସାକେତ ଗୋଖଲେ ଆରଟିଆଇ ତଥ୍ୟକୁ ନେଇ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ ମୋରବି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ପିଏମ୍ ମୋଦୀଙ୍କ ସ୍ୱାଗତ, ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଫୋଟୋଗ୍ରାଫି ପାଇଁ ୫.୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା । ଟିଏମସି ମୁଖପାତ୍ର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ ଯେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ମୃତକଙ୍କ ପରିଜନଙ୍କୁ କେବଳ ୪ ଲକ୍ଷର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ଯାହା ମୋଟ ଉପରେ ୫ କୋଟି ହେଉଛି । ସାକେତ ଗୋଖଲେ କହିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ମୂଲ୍ୟ ୧୩୫ ଜଣଙ୍କ ପରିଜନକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅନୁକମ୍ପା ରାଶି ଠାରୁ ଅଧିକ ଥିଲା ।

ଟିଏମସି ମୁଖ୍ୟପାତ୍ର ସାକେତ ଗୋଖଲେଙ୍କ ଦାବିକୁ ପିଆଇବି ଫ୍ୟାକ୍ଟ ଚେକ୍ ଟିମ ମିଛ ବୋଲି କହିଥିଲା । ଏହିପରି କୌଣସି ଆରଟିଆଇର ଜବାବ ଦିଆଯାଇ ନଥିବା ପିଆଇବି କହିଥିଲା ।

   Related Posts