scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

TMC ବିଧାୟକ ସମରେଶ ଦାଶଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନା ଭାଇରସରେ ଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତ

17/08/2020 at 12:02 PM

କୋଲକାତା ୧୭।୦୮: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଜଣେ ବିଧାୟକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ । ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମ୍‌ସି) ପାର୍ଟିର ବିଧାୟକ ସମରେଶ ଦାସଙ୍କ ସୋମବାର ଦିନ ନିଧନ ହୋଇଯାଇଛି । ସେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ, ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲୁଥିଲା । ତେବେ ଆଜି ତାଙ୍କର ନିଧନ ହୋଇଯାଇଛି । ୭୭ବର୍ଷୀୟ ସମରେଶ ଦାସ ପୂର୍ବ ମେଦିନାପୁରର ଏଗରାରୁ ବିଧାୟକ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ବିଧାୟକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଗଭୀର ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

କିଛି ଦିନ ତଳେ ଟିଏମ୍‌ସି ବିଧାୟକ ସମରେଶ ଦାସଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବିଗିଡିବାରୁ , ତାଙ୍କାର କରୋନା ଟେଷ୍ଟିଂ କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଥିଲା । ୧୬ଜୁଲାଇ ଦିନ ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିବା ପରେ  ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପଂନ୍ସକୁରା ବାରୋମା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ୧୬ଜୁଲାଇ ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହାର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ପୁଣି ଥରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବିଗିଡିଯାଇଥିଲା । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଦେଖି ତାଙ୍କୁ କୋଲାକାତା କୋଭିଡ କେୟାର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ତାପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଦେଖି ମେଡିକାଲର ଆଇସିୟୁରେ ମଧ୍ୟ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ କୌଣସି ଉନ୍ନତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା । ଯାହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଶେଷରେ ତାଙ୍କୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସୋମବାର ଦିନ ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି । ସୋମାବାର ଦିନ ବିଧାୟକ ନିଜର ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି । ସମରେଶ ଦାସ ଟିଏମ୍‌ସିର ଜଣେ ପୁରାତନ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ । ସେ ୨୦୦୯ରେ ପାର୍ଟିର ଟିକେଟରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଜିତିଥିଲେ । ସେହିପରି ପୂର୍ବ ମେଦିନାପୁରରୁ ସେ ୨୦୧୧ ଓ ୨୦୧୬ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଧାୟକ ଭାବେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ ।

 ପାର୍ଟିର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଗଭୀର ଶୋକ ଜାହିର କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ । ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ,  ପୂର୍ବ ମେଦିନାପୁରର ଏଗ୍‌ରା ମଧ୍ୟରୁ ନିର୍ବାଚିତ ବିଧାୟକ ସମରେଶ ଦାଶଙ୍କ ନିଧନ ହୋଇଯାଇଛି । ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଖବର ପାଇଁ ମୁଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖି । ସମରେଶଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି । ପରିବାର ଓ ପ୍ରଂଶସକଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଁ ସମବେଦନା ଜଣାଉଛି ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ।

   Related Posts