oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରଥଯାତ୍ରା ବେଳେ ପୁରୀକୁ ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନ ନେଇ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ, ନିଆଗଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି

10/06/2019 at 8:41 PM

କଟକ ୧୦।୬:   ରଥଯାତ୍ରାରେ ପୁରୀକୁ ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ପରିବହନ ବିଭାଗର ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ବସ୍‌ ଚଳାଚଳର ସୁବିଧା, ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି ।

କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ କଟକରେ ଏନେଇ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ରଥଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଆଗମନକୁ ନଜରରେ ରଖି ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ବସ୍‌ଗୁଡ଼ିକୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ପରମିଟ୍‌ ଦେବାକୁ ପରିବହନ ବିଭାଗ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ରାଜପଥରେ ଭିଡ଼ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ୪ଜଣ ଏମଭିଆଇ ଏବଂ ୪ଜଣ ଜୁନିଅର ଏମଭିଆଇଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯିବ । ବସ୍‌ମାଲିକ ମାନେ ଯେଭଳି ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶୋଷଣ ନକରନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ସବୁ ବସ୍‌ରେ ରେଟ୍‌ ଚାର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଲାଗିବ ।

ପରିବହନ ବିଭାଗର ଏହି ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ଘରୋଇ ବସ ମାଲିକମାନେ ରଥଯାତ୍ରା ସମୟରେ କଟକ-ପୁରୀ ବସ୍‌ ଭଡ଼ାକୁ ୧୦ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ହେଲେ ପରିବହନ କମିଶନର ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି । ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ବସ୍‌ ଭଡ଼ା ଠାରୁ ଅଧିକ ଭଡ଼ା ଆଦାୟ କଲେ ବସ୍‌ ମାଲିକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିବହନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଘୋଷଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପୁରୀକୁ ଅଧିକ ୨ଶହ ବସ ଚଳଚଳା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ପୁରୀ ତାଳବଣିଆରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ କକ୍ଷ, ଖାଦ୍ୟ ପାନୀୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ । ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଯିବା ଆସିବା ପାଇଁ ବସ୍‌ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ସେହିଠାରେ ଏକ ହେଲ୍ପଡେସ୍କ ରହିବ । ଭିନ୍ନକ୍ଷମଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ତାଳବଣିଆ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନେବା ଆଣିବା ପାଇଁ ଇ-ରିକ୍ସାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ।

   Related Posts