scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପାହାଡ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଖୋଜ, ବନବିଭାଗ ଓ ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଖୋଜାଖୋଜି ଜାରି

12/02/2020 at 8:45 AM

ନୀଳଗିରି ୧୨।୦୨ :  ପଞ୍ଚଲିଙ୍ଗେଶ୍ବର ପାହାଡ ବୁଲିବାକୁ ଆସି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଖୋଜ । ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରୀ କୁଲଡିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଥିବା ପଞ୍ଚଲିଙ୍ଗେଶ୍ବର ପାହାଡ ବୁଲିବାକୁ ଆସି ନିଖୋଜ ହୋଇଛନ୍ତି । ନିଖୋଜ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଅରିନ୍ଦମ ମୁଖାର୍ଜୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଘର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନଦିଆ ଜିଲ୍ଲା କଲ୍ୟାଣୀ ଗାଁରେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।  ନୀଳଗିରି ଥାନା ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଫରେଷ୍ଟରରେ ଖବର ଦିଆଯାଇଛି ।


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ୧୦ ତାରିଖ ଦିନ କଲ୍ୟାଣୀ ଗାଁରୁ ଅରିନ୍ଦମ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ଟୁମ୍ପା ମୁଖାର୍ଜୀ ଏବଂ ପୁଅ ସୌରଦୀପ (୧୦) , ବନ୍ଧୁ ସୌରଭ ନାଥ ଏବଂ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରିପୁଲ ଦାସଙ୍କ ସହ ପଞ୍ଚଲିଙ୍ଗେଶ୍ବର ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିଲେ । ଦୁଇ ପରିବାର ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗୁରୁଶକ୍ତି ନାମକ ଏକ ହୋଟେଲେ ରହିଥିଲେ । ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୯ଟା ସମୟରେ ଅରିନ୍ଦମ ଅନ୍ୟ 4 ଜଣଙ୍କୁ ସାଥିରେ ନେଇ ପଞ୍ଚଲିଙ୍ଗେଶ୍ବର ପୀଠକୁ ବୁଲି ଯାଇଥିଲେ ।

ଅରିନ୍ଦମ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ  ନେଇ ପାହାଡ ଉପରେ ବୁଲାଇବାକୁ ନେଇଥିଲେ । ଘଞ୍ଚ ଜଙ୍ଗଲ ବୁଲିସାରିବା ପରେ ସେମାନେ ପାହାଡ ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଉଥିବା ବେଳେ ହଠାତ ଅରିନ୍ଦମ ନିଖୋଜ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ ।  ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ଠାର ପହଂଚିବା ପରେ ସେ ଫରେଷ୍ଟର ଏବଂ ଥାନାକୁ ଖବର ଦେବା ସହିତ ୧୦ ଜଣ ରୁ ଅଧତ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ସାଥିରେ ନେଇ ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟକୁ ଅରିନ୍ଦମକୁ ଖୋଜିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଯାଇ ନିରାଶ ହୋଇଫେରିଥିଲେ । ହୋଟେଲରେ ଅରିନ୍ଦମଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପୁଅଙ୍କ ସମେତ ବନ୍ଧୁ ରହିଥିବା ବେଳେ ବୁଧବାର ସକାଳୁ ଅରିନ୍ଦମକୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରାଯିବା ନେଇ ସୁଚନା ମିଳିଛି । ଜଙ୍ଗଲରେ ବାରାହା, ହାତୀ, ବାଘ, ଭାଲୁ ଭଳି ହିଂସ୍ର ଜୀବ ରହିଥିବାରୁ ନିଖୋଜଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

   Related Posts