scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଶୌଚାଳୟ ପାଲଟିଛି ଷ୍ଟୋର୍ ରୁମ୍ ,ସୂଚନା ଫଳକରେ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଘୋଷଣା

20/02/2020 at 5:40 PM

କୋରାପୁଟ ୨୦/୨: ଲମତାପୁଟ ବ୍ଳକରେ ଟଏଲେଟ୍ ଦୁର୍ନୀତି । ସରକାରୀ ଅର୍ଥରେ ତିଆରି ହେ।ଇଛି ଟଏଲେଟ୍ । କିନ୍ତୁ ନିମ୍ନମାନର ଟଏଲେଟ୍ ନିର୍ମାଣ କରି ଠିକାଦାର ଛୁ । ଏପଟେ ସେହି ଚିରାଚରିତ ଢଙ୍ଗରେ ବିଲ, ପେ।ଖରୀ ହୁଡାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଲେ।କ ।

ଲମତାପୁଟରେ ଫେଲ ମାରିଛି ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ । ଲମତାପୁଟ ବ୍ଳକ ଅଧୀନରେ ୧୨୮ଟି ଗାଁ ରହିଛି । ଅଧିକାଂଶ ଗାଁରେ ଲାଗିଛି ବାହ୍ୟ ମଳ ମୁକ୍ତ ବେ।ର୍ଡ । କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଓଲଟା । ଏବେବି ବିଲ, ପେ।ଖରୀ ହୁଡା ବୁଦା ମୂଳକୁ ଧାଉଁଛନ୍ତି ଲେ।କ । ମନକୁ ପ୍ରଶ୍ନ ଆସୁଥିବ ନିଶ୍ଚୟଁ । ଟଏଲେଟ ଥାଇ ବି କାହିଁକି ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଲେ।କ । ତାର କାରଣ ହେଉଛି ଠିକାଦାରଙ୍କ ମନମୂଖୀ କାମ । ନିମ୍ନମାନର କାମ କରି ଠିକାଦାର ଛୁ । ଏପଟେ ଟଏଲେଟ୍ ସିନା ନିର୍ମାଣ ହେ।ଇଛି, ଆନୁସାଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିବାରୁ ବ୍ୟବହାର ଉପଯେ।ଗୀ ହେଉନି । ତେଣୁ ଅବସ୍ଥା ଯଥା ପୂର୍ବଂ ତଥା ପରଂ ।

କେଉଁ ଗେ।ଟିଏ ବି ଗାଁରେ ଲେ।କମାନେ ଟଏଲେଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁନଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ଅଭିଯେ।ଗ ପରେ ବି ତଦନ୍ତ ଦୂରର କଥାଓଲଟି ସମସ୍ୟା ପ୍ରତି ଆଖି ବୁଜି ଦେଇଛି ପ୍ରଶାସନ । ନେଇ ବିଡିଓଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କ୍ୟାମେରା ଦେଖି ମୁହଁ ଖେ।ଲିନଥିଲେ ।

ସ୍ବଚ୍ଛତାକୁ ନେଇ କେ।ଟି କେ।ଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ କିଛି ଲାଭଖେ।ର ବ୍ୟକ୍ତି ସରକାରୀ ଯେ।ଜନାର ବାଟ ଓଗାଳୁଛନ୍ତି । ଫଳରେ ସରକାରୀ ଯେ।ଜନାରୁ ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି ସାଧାରଣ ଲେ।କ ।

   Related Posts