ତିନି ରାଜ୍ୟରେ ବିଜୟ ୨୦୨୪ରେ ବି ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ର ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି...ପିଏମ୍ ମୋଦୀଙ୍କ ବଡ଼ ସନ୍ଦେଶ

Published By : Prameya-News7 Bureau | December 03, 2023 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତିନି ରାଜ୍ୟରି ବିଜେପି ଅଭୂତପୂର୍ବ ବିଜୟ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ରବିବାର ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଦେଶକୁ ସମ୍ୱୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ସେ ଆଜିର ଏହି ବିଜୟକୁ ଐତିହାସିକ କହିବା ସହ ସମସ୍ତ ମତଦାତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ସେ ବିରୋଧୀ କଂଗ୍ରେସକୁ ବି ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ନିଜ ସମ୍ୱୋଧନରେ କହିଛନ୍ତି, 'କଂଗ୍ରେସ ସମାଜକୁ ଜାତି ଆଧାରରେ ବାଣ୍ଟିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । ହେଲେ ଆମେ ଦେଶର ୪ଟି ମୁଖ୍ୟ ଜାତି ଥିବା କଥା କହିଥିଲୁ । ନାରୀ ଶକ୍ତି, ଯୁବ ଶକ୍ତି, କୃଷକ ଏବଂ ଗରିବ ପରିବାର ଭଳି ୪ ପ୍ରମୁଖ ଜାତିକୁ ସଶକ୍ତ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦେଶ ସଶକ୍ତ ହେବ'। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ବଡ଼ ସଂଖ୍ୟାର ଓବିସି ଏବଂ ଆଦିବାସୀ ଏହି ଜାତିରେ ଆସୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

wp:html /wp:html

ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆଜିର ଏହି ବିଜୟ ଐତିହାସିକ । ସବକା ସାଥ୍, ସବକା ବିକାଶ ଭାବନାର ବିଜୟ ହୋଇଛି । ବିକଶିତ ଭାରତ ଆହ୍ୱାନର ବିଜୟ ହୋଇଛି । ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତ ଜିତିଛି । ଭାରତର ବିକାଶ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ଚିନ୍ତାଧାରାର ବିଜୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସଚ୍ଚୋଟତା ଜିତିଛି । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ବିଜେପି ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ଥିବା ବେଳେ ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ଛତିଶଗଡ଼ରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଗାଦିଚ୍ୟୁତ କରିଛି’।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆଜିର ଏହି ଫଳାଫଳ ଅନ୍ୟ ଏକ ଚିତ୍ର ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛି । ଦେଶର ଯୁବପିଢ଼ି ବିକାଶ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ସରକାର ଯୁବକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାମ କରିଛି ତାକୁ ଶାସନରୁ ବିଦା ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି । ରାଜସ୍ଥାନ, ଛତିଶଗଡ଼ ଏବଂ ତେଲଙ୍ଗାନା ଏହାର ଉଦାହରଣ । ଏହି ୩ ରାଜ୍ୟରେ ଶାସନରେ ଥିବା ଦଳକୁ ପରାଜୟ ସ୍ବୀକାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି’ । ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ଏହା ଜନମତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ର ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପଟେ, ତେଲଙ୍ଗାନାର ଜନତା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇ ପ୍ରତି ନିର୍ବାଚନରେ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପିର ଗ୍ରାଫ୍‌ ବଢ଼ୁଛି ବୋଲି ପିଏମ୍ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

Also Read: ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ବିଜେପିର ବମ୍ପର ବିଜୟ, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ବିଜୟର ବଡ଼ ଫ୍ୟାକ୍ଟର ?

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.