ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ବିନା ପାସ୍‌ପୋର୍ଟ ବା ଭିସାରେ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଯାଇ ପାରିବେ ସିଙ୍ଗାପୁର : ଜାଣନ୍ତୁ ପୂରା ଘଟଣା ବିଷୟରେ…

27/09/2021 at 1:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୯: ମାଲେସିଆ, ସିଙ୍ଗାପୁର, ଆମେରିକା ଇତ୍ୟାଦିର ନାମ ଶୁଣିବା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନ ହୁଏ ସେଠାକୁ ଯିବା ପାଇଁ । ଏହି ସବୁ ଚମତ୍କାର ରାସ୍ତା, ସୁନ୍ଦର ଦୃଶ୍ୟ ସହିତ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକ ମନକୁ ଆସିଥାଏ। ଛୋଟ ହେଉ କିମ୍ବା ବଡ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁରୁ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ଏହି ସ୍ଥାନ ଗୁଡିକର ନାମ । ଏହା ସହିତ ବିମାନ ଯାତ୍ରା ଏବଂ ଭିସା-ପାସପୋର୍ଟ କରିବାକୁ ପଡେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ମନକୁ ଆସେ। କିନ୍ତୁ ଏପରି ଏକ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଟ୍ରେନରେ ମଧ୍ୟ ଯାଇପାରିବେ। ହଁ, ଆପଣ ଭାରତୀୟ ରେଳ ସାହାଯ୍ୟରେ ‘ସିଙ୍ଗାପୁର’ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ରାସ୍ତା ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିପାରିବେ। ଏପରିକି ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଭିସା-ପାସପୋର୍ଟର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ।

ତେବେ ଭିସା-ପାସପୋର୍ଟ ବିନା ଟ୍ରେନରେ ‘ସିଙ୍ଗାପୁର’ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯିବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଓଡିଶା ପାଇଁ ଏକ ଟ୍ରେନ୍ ଧରିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଏହି ଷ୍ଟେସନ୍ ସେଠାରେ ଅଛି। ଏହାର ନାମ ସିଙ୍ଗାପୁର ରୋଡ୍ ଷ୍ଟେସନ୍। ଭାରତର ଏକ ରାଜ୍ୟର ଷ୍ଟେସନ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଠାକୁ ଯିବା ପାଇଁ ହେଲେ ଭିସା କିମ୍ବା ପାସପୋର୍ଟର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିବ ନାହିଁ। ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇରେ ଏହି ଷ୍ଟେସନର କୋଡ୍ ନାମ ହେଉଛି SPRD / ସିଙ୍ଗାପୁର ରୋଡ୍। ଏହି ଷ୍ଟେସନ ଦେଇ ବିଲାସପୁର ତିରୁପତି ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ହିରାଖଣ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ସମେତ ୨୫ରୁ ଅଧିକ ଯାଇଥାଏ। ତେବେ ଏହି ଟ୍ରେନଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ବହୁତ କମ୍ ଏହି ଷ୍ଟେସନରେ ଅଟକି ଥାଏ।

ଏହା ସହ ସିଙ୍ଗାପୁର ରୋଡ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ସମେତ ଦେଶରେ ଅନେକ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ୍ ଅଛି, ଯାହାର ନାମ ବହୁତ ଅଦ୍ଭୁତ ଅଟେ । ଏହି ନାମଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ସମ୍ପର୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ରାଜସ୍ଥାନର ଯୋଧପୁରର ବାପ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ, ଉଦୟପୁରର ନାନା ରେଳ ଷ୍ଟେସନ, ଜୟପୁରର ଶାଲି ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାଜଧାନୀ ସହେଲି ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ଏଭଳି ନାମ ରହିଛି।

   Related Posts